X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Izabela Laszuk: Stanisław Grzesiuk miał silną potrzebę mówienia do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2018 11:13
W wielkanocny poranek Izabela Laszuk, wnuczka pisarza i pieśniarza zwanego bardem Czerniakowa, w "Czasie pogody" przypomniała postać Stanisława Grzesiuka. 
Audio
  • Izabela Laszuk wspomina swojego dziadka Stanisława Grzesiuka (Czas pogody/Jedynka)
Fragment okładki książki Bartosza Janiszewskiego Grzesiuk. Król życia
Fragment okładki książki Bartosza Janiszewskiego "Grzesiuk. Król życia"Foto: mat. promocyjne

Izabela Laszuk powiedziała, że tak, jak Stanisław Grzesiuk był otwarty na innych, tak i ona bardzo lubi rozmawiać z ludźmi. - Czytając "Boso, ale w ostrogach" ja na każdej kartce widzę nasze rodzinne cechy charakteru. "Boso, ale w ostrogach", czyli do przodu. Zawsze do przodu, zawsze z uśmiechem. Nie ma użalania się nad swoim losem. Dziadek to chyba przekazał w genach. On miał bardzo silną potrzebę mówienia do ludzi i zauważyłam, że my również mamy potrzebę rozmawiania i utrzymywania serdecznych kontaktów - powiedziała w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której ponadto: muzyka wybrana przez Kazimierza Kowalskiego i Adama Struga oraz kabaretowy uśmiech od Teresy Drozdy.

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Izabela Laszuk (wnuczka Stanisława Grzesiuka)

Data emisji: 1.04.2018

Godzina emisji: 10.16

kh/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Trzeba żyć i pamiętać, że 60 lat to dopiero początek"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2018 13:32
Biega, tańczy, recytuje. To ostatnie może nie jest jej powołaniem, ale tylko dlatego, że nie wiąże się z ruchem. Gościem "Czasu pogody" była Barbara Tukendorf, promująca aktywny tryb życia po 60. roku życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przewodnicy po świecie pogodnych seniorów

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 16:06
Mają czas na wspólne wypiekanie ciast, gry strategiczne o Warszawie, treningi pamięci i koncentracji albo… partyjkę brydża. O tym, jak się wzajemnie motywować, wspierać, radzić ze stresem i przełamywać samotność opowiedziały w audycji przewodniczki po świecie pogodnych seniorów, koordynatorki projektów w Fundacji RAZEM Kasandra Heredia i Diana Wyrębek-Walters oraz wolontariusze fundacji, a zarazem osoby korzystające z tych przedsięwzięć - Stanisława Wierczyńska i Antonii Hałub. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr bez sceny to jak… senior bez zajęcia

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2018 14:54
Katowickie Stowarzyszenie FAMI.LOCK realizuje miejski program "Aktywni seniorzy 60+". Przygotowuje kolejne spektakle, które cieszą się powodzeniem wśród widzów i szczycą licznymi nagrodami.
rozwiń zwiń