X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Być jak powstaniec warszawski

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 14:41
- Nie trzeba brać udziału w wojnie, żeby być jak powstańcy warszawscy, albo żołnierze Armii Krajowej - przekonuje Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
Audio
  • Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski o dawnych i współczesnych bohaterach (Czas pogody/Jedynka)
Jan Ołdakowski
Jan OłdakowskiFoto: Jedynka

Jego zdaniem, młodzież współczesna może ich naśladować. - Trzeba być odważnym, trzeba być bohaterskim, trzeba być pełnym pasji, nie unikać zaangażowania, trzeba popierać coś dobrego - wymienia niezbędne atrybuty dyrektor.

Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje specjalne warsztaty dla tych, którzy chcą ocalić pamięć pokolenia powstańców warszawskich, pokolenia Armii Krajowej. - Dokumentaliści, fotografowie będą uczyć jak przygotować reportaż o powstańcu i jak go sfotografować. Jak uczestnika historii, żołnierza Armii Krajowej potraktować jako źródło wartości - wyjaśnia ideę zajęć dyrektor muzeum Jan Ołdakowski.

Według niego powstańcy i żołnierze AK byli bohaterami wyjątkowymi. Byli wyjątkowo zaangażowani. - Oni mają 90 lat i nadal mają młodzieńczy zapał - zwraca uwagę. Gość Jedynki opowiada również o nagrodzie Jana Rodowicza "Anody".

Jak można zapisać się na warsztaty? Jak kształtować w młodym pokoleniu zainteresowanie historią? Posłuchaj całej rozmowy, w której trakcie nadano dwa utwory w wykonaniu Barnarda Ładysza i Mieczysława Fogga.

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Jan Ołdakowski (dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego) Dodaj tag

Data emisji: 3.05.2018

Godzina emisji: 10.10

ag   

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nagroda im. Jana Rodowicza "Anody". "Chodzi o pewien typ postawy"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 13:40
- My mówimy, że powstańcy warszawscy zostali żołnierzami z przypadku. Oni tacy byli i tacy by byli niezależnie od wojny. To pewien typ postawy. Nasi laureaci też nie mówią, że są bohaterami, ale ich zachowanie jest wyjątkowe - mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobieca płyta na 73. obchody wybuchu Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 18:35
- W tym roku zdecydowaliśmy się na zupełnie inną stylistykę i wybraliśmy jazz w wykonaniu Moniki Borzym - mówi dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Ołdakowski: gdzie lepiej, jak nie w MPW, tłumaczyć historię Polski w XX wieku?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 08:03
- Gdzie lepiej, jak nie w Muzeum Powstania Warszawskiego, wytłumaczyć osobom z zagranicy skomplikowany los Polski w XX wieku? Wytłumaczyć, że dla Polski XX wiek to była walka z dwoma totalitaryzmami, walka o odzyskanie niepodległości? I że skutki II wojny światowej w Polsce skończyły się w 1989 roku? - pytał na antenie radiowej Jedynki Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. 
rozwiń zwiń