Każdy czas i wiek jest dobry na… debiut!

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2018 14:17
Gościem audycji "Czas pogody" był producent telewizyjny Stanisław Krzemiński, który debiutuje w nowej roli. Wszystko za sprawą książki "Iskra". 
Audio
  • Każdy czas i wiek jest dobry na… debiut! (Czas pogody/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Minerva Studio

To zbiór opowieści o historii rodu Krzemińskich, którymi autor zainteresował się w wieku siedemdziesięciu lat. Wszystkie przekazywane przez swoją mamę anegdoty, postanowił zamieścić na kartach swojej powieści.

- Pamiętniki matki odkryte w starym kufrze natchnęły mnie do zanurzenia się w klimat lat międzywojennych. Na podstawie pewnych rysów charakterologicznych, klimatów opisywanych przez mamę, wpadliśmy na pomysł próby pisania scenariusza serialu poświęconego 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę z perspektywy kobiet - mówi Stanisław Krzemiński. - Przez 4 lata trwały prace scenariuszowe, nie bardzo był pewien los tego przedsięwzięcia, czy ktoś będzie chciał pochylić się nad takim kosztownym projektem, ale skończyliśmy zdjęcia i od września serial będzie na antenie TVP1 - dodaje.

- Jako, że los serialu był długo niepewny, żeby nie zmarnować tego potencjału, sięgnąłem po klawiaturę i zacząłem na bazie tych scenariuszowych pomysłów pisać cykl powieści pt. "Drogi do wolności" - tłumaczy gość Jedynki. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy ze Stanisławem Krzemińskim, który opowiedział nam o nowej drodze życiowej, jaką może być literatura.

W audycji nie zabrakło również muzycznych akcentów. Przez Mazowsze i oberki przeprowadził nas Adam Strug. Z kolei Kazimierz Kowalski przypomniał arię Noriny z opery "Don Pasquale". Były też archiwalia kabaretowe wybrane przez Teresę Drozdę i Strofy dla Ciebie. Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Stanisław Krzemiński (producent telewizyjny)

Data emisji: 24.06.2018

Godzina emisji: 10.08

kh


Czytaj także

Drzewo genealogiczne - warto kultywować więzi międzypokoleniowe

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2016 12:34
- Czujemy się wtedy komfortowo, jesteśmy zaopiekowani, przytuleni, wiemy, skąd jesteśmy - mówiła w Jedynce psycholog Aneta Styńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przywrócić imiona zmarłych". Jak stworzyć drzewo genealogiczne?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 18:47
– Pomagamy zadbać o historię rodzinną, by nie uciekła, by było coś więcej niż trzy pokolenia wstecz – podkreślał Michał Majewski z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, opowiadając o warsztatach na temat genealogii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Genealogia. Zostań historykiem swojej rodziny!

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2017 16:47
Gościem "Czasu pogody" był badacz genealogii Igor Strojecki, potomek m.in. Juliana Ochorowicza, psychologa i filozofa oraz Leona Barszczewskiego, geologa i etnografa.
rozwiń zwiń