X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Seniorze, dopasuj świat do wieku, bo odwrotnie się nie da

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 12:00
W tym dopasowywaniu świata ma pomóc radiowy serial "Złote lata". Będą w nim radosne chwile, zaskakujące momenty, uczucia, emocje "w pewnym wieku" i wiedza o rozwiązywaniu problemów. Pomysłodawczynią serialu jest Marzena Rudnicka.
Audio
  • Nowy serial "Złote lata" na antenie Jedynki (Czas pogody)
Marzena Rudnicka
Marzena RudnickaFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

Gość Jedynki szefuje Krajowemu Instytutowi Gospodarki Senioralnej. Choć sama jest osobą młodą, to zapewnia, że wszystkie inicjatywy i pomysły są konsultowane z seniorami. - Namawiamy wszystkich, aby nauczyli się dopasować świat do wieku, bo odwrotnie się nie da - mówi pani prezes. Zwraca uwagę, że samorządy, czy przedsiębiorcy powinni zadać sobie pytanie, czy każdy będzie mógł skorzystać z ich produktów, np. ławki w parku.

Marzena Rudnicka mówi, jak wpadła na pomysł serialu. - Szukałam pomysłu, jak podzielić się wiedzą, którą my gromadzimy w instytucie, czyli taką prostą wiedzą, która może pomóc na co dzień osobom starszym w rozwiązywaniu różnych ich problemów - wyjaśnia. Zwraca uwagę, że świat osób starszych jest niezmiernie różnorodny. Inaczej spędzają czas seniorzy na wsi inaczej w mieście, inaczej kobiety, a inaczej mężczyźni, inaczej osoby po 80-ce, a inaczej po 60-ce. A Polaków w wieku 60+ jest ponad 9 milionów. 

W serialu "Złote lata" radiowe małżeństwo Lewandowskich będzie przekazywać wiedzę, jak odnaleźć się we współczesnym świecie.

Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Marzena Rudnicka (prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej)

Data emisji: 7.10.2018

Godzina emisji: 10.20

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Portal internetowy może być miejscem przyjaznym dla seniorów

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2018 12:19
Senior.pl to byt wyłącznie wirtualny, osiągalny jedynie w sieci. Ale w dobie internetu nie ma ograniczeń w dostępie do treści i można go czytać siedząc wygodnie w fotelu gdziekolwiek w świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi starych nie rozumieją, a kiedyś też będą starzy

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 19:30
W Polsce przybywa osób powyżej 80 roku życia w bardzo szybkim tempie. Z prognoz demograficznych wynika, że do 2030 roku ich liczba wzrośnie z niemal 1,5 mln do ok. 2,2 mln. Od lat 50. ubiegłego wieku populacja sędziwych seniorów wzrosła w Polsce aż ośmiokrotnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktywność zawodowa seniorów - wizje i rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 18:50
Seniorów w Polsce i Europie będzie coraz więcej. I coraz częściej trzeba będzie się liczyć z ich wymaganiami. Aby wszelkie kierowane do seniorów programy zakończyły się powodzeniem potrzebna jest ich aktywność, w tym aktywność zawodowa.
rozwiń zwiń