Seniorze, dopasuj świat do wieku, bo odwrotnie się nie da

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 12:00
W tym dopasowywaniu świata ma pomóc radiowy serial "Złote lata". Będą w nim radosne chwile, zaskakujące momenty, uczucia, emocje "w pewnym wieku" i wiedza o rozwiązywaniu problemów. Pomysłodawczynią serialu jest Marzena Rudnicka.
Audio
  • Nowy serial "Złote lata" na antenie Jedynki (Czas pogody)
Marzena Rudnicka
Marzena RudnickaFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

Gość Jedynki szefuje Krajowemu Instytutowi Gospodarki Senioralnej. Choć sama jest osobą młodą, to zapewnia, że wszystkie inicjatywy i pomysły są konsultowane z seniorami. - Namawiamy wszystkich, aby nauczyli się dopasować świat do wieku, bo odwrotnie się nie da - mówi pani prezes. Zwraca uwagę, że samorządy, czy przedsiębiorcy powinni zadać sobie pytanie, czy każdy będzie mógł skorzystać z ich produktów, np. ławki w parku.

Marzena Rudnicka mówi, jak wpadła na pomysł serialu. - Szukałam pomysłu, jak podzielić się wiedzą, którą my gromadzimy w instytucie, czyli taką prostą wiedzą, która może pomóc na co dzień osobom starszym w rozwiązywaniu różnych ich problemów - wyjaśnia. Zwraca uwagę, że świat osób starszych jest niezmiernie różnorodny. Inaczej spędzają czas seniorzy na wsi inaczej w mieście, inaczej kobiety, a inaczej mężczyźni, inaczej osoby po 80-ce, a inaczej po 60-ce. A Polaków w wieku 60+ jest ponad 9 milionów. 

W serialu "Złote lata" radiowe małżeństwo Lewandowskich będzie przekazywać wiedzę, jak odnaleźć się we współczesnym świecie.

Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Marzena Rudnicka (prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej)

Data emisji: 7.10.2018

Godzina emisji: 10.20

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Portal internetowy może być miejscem przyjaznym dla seniorów

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2018 12:19
Senior.pl to byt wyłącznie wirtualny, osiągalny jedynie w sieci. Ale w dobie internetu nie ma ograniczeń w dostępie do treści i można go czytać siedząc wygodnie w fotelu gdziekolwiek w świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi starych nie rozumieją, a kiedyś też będą starzy

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 19:30
W Polsce przybywa osób powyżej 80 roku życia w bardzo szybkim tempie. Z prognoz demograficznych wynika, że do 2030 roku ich liczba wzrośnie z niemal 1,5 mln do ok. 2,2 mln. Od lat 50. ubiegłego wieku populacja sędziwych seniorów wzrosła w Polsce aż ośmiokrotnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktywność zawodowa seniorów - wizje i rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 18:50
Seniorów w Polsce i Europie będzie coraz więcej. I coraz częściej trzeba będzie się liczyć z ich wymaganiami. Aby wszelkie kierowane do seniorów programy zakończyły się powodzeniem potrzebna jest ich aktywność, w tym aktywność zawodowa.
rozwiń zwiń