X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Pałkiewicz wkroczył w ostatnią ćwiartkę życia

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 12:20
Podróżnik był na wszystkich kontynentach. Spłynął Amazonką i wspinał się w Himalajach. Ale wstrząsu doznał kilka miesięcy temu w polskim tramwaju, kiedy młoda dziewczyna chciała ustąpić mu miejsca.
Audio
  • Jacek Pałkiewicz o starości (Czas pogody/Jedynka)
Jacek Pałkiewicz
Jacek PałkiewiczFoto: PAP/Tomasz Gzell

To było szokujące. - Zrozumiałem, że nieoczekiwanie zupełnie znalazłem się u kresu mojej wędrówki życiowej, przekroczyłem symboliczną condradowską "smugę cienia" - mówi. Żartuje też, że skończył 76 lat i wszedł - jak to ujął - w ostatnią ćwiartkę życia i nie może tracić czasu na rzeczy bezużyteczne. Ale nie poddaje się i stara się nie dopuszczać do siebie melancholii, że pewnych rzeczy nie będzie już mógł robić. Szkoły przetrwania są już za nim.

Jacek Pałkiewicz podkreśla, że w dojrzałym wieku można zrealizować plany podróżnicze. Pojechać dokąd się chce, nawet do Dubaju i to tanio, bo tam są nie tylko 5-gwiazdkowe hotele, ale też dwu i trzygwiazdkowe. Podróżnik wie, co mówi, bo za jego ostatnią książkę "Dubaj. Prawdziwe oblicze" został skazany za pokazanie świata niewidocznego w turystycznych folderach, świata tortur i wyzysku. Wyrok sąd wydał zaocznie i jeśli podróżnik pojedzie jeszcze kiedyś do Dubaju, to czeka go kilkuletni pobyt w więzieniu. Choć wszystkie zawarte w książce zastrzeżenia nie dotyczą turystów.

Jacek Pałkiewicz zauważa, że nie wszędzie dominuje kult młodości. Są takie rejony świata, w których starsze osoby cieszą się szacunkiem.

Jakie to rejony? A gdzie nie zauważa się seniorów? Jakie miejsca poleca do odwiedzenia? Jakie ma rady dla seniorów, żeby się utrzymali w formie? Posłuchaj całej rozmowy okraszonej piosenkami w wykonaniu Anny German, Violetty Villas, Olgierda Buczka i Jerzego Michotka.

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Jacek Pałkiewicz (podróżnik, autor wielu książek podrózniczych)

Data emisji: 9.12.2018

Godzina emisji: 10.19

ag/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Pałkiewicz o świecie, który wciąż fascynuje podróżników

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2016 11:00
 - Każdy podróżnik ma swoje spojrzenie, swoje zainteresowania. Z pewnością ciekawa jest Ameryka Południowa, Azja południowo-wschodnia, zakątki Indonezji, wyspa Borneo czy Papua Zachodnia - wylicza podróżnik, odkrywca źródeł Amazonki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Pałkiewicz wyrusza na wyprawę życia

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 12:55
Z kulturalno–podróżniczą misją Jacek Pałkiewicz odwiedzi Chiny, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan i Rosję, a podczas wyprawy będzie promował Polskę. - To największe przedsięwzięcie w moim życiu - przyznaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biblia podróżnika, czyli co musisz wiedzieć, jadąc za granicę

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017 15:44
Zwykły lek przeciwbólowy może być przyczyną poważnych problemów, jeśli znajdą go w twoim bagażu służby graniczne kraju, gdzie jest on zakazany. Co zrobić, jakich zasad się trzymać, by uniknąć podobnych kłopotów? Rad udzielał gość jedynki, podróżnik Jacek Pałkiewicz.
rozwiń zwiń