"Czas pogody": wspomnienie Audrey Hepburn w 90. rocznicę urodzin

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 16:50
W minioną sobotę przypadała 90. rocznica urodzin legendy kina i symbolu kobiecości - Audrey Hepburn. Z tej okazji w niedzielnym "Czasie pogody" Zbigniew Krajewski wraz z gościem, krytykiem filmowym, Wiesławem Kotem, wspominali aktorkę. 
Audio
Kadr z filmu Śniadanie u Tiffanyego. Na zdjęciu Audrey Hepburn
Kadr z filmu "Śniadanie u Tiffany'ego". Na zdjęciu Audrey HepburnFoto: materiały prasowe

Wiesław Kot przypomniał słynną scenę przed sklepem jubilerskim na Manhattanie ze "Śniadania u Tiffany'ego", opowiadał o początkach
kariery filmowej Audrey Hepburn oraz o tym, że Audrey zamierzała tańczyć w balecie, a nie występować przed kamerami, zaś zanim zagrała swoje największe filmowe role, próbowała sił w reklamie i w teatrze.

Znawca kinematografii przypomniał też pierwszą główną rolę Audrey Hepburn w "Rzymskich wakacjach", która przyniosła aktorce Oskara i wspomniał o wrażeniu, jakie zrobiła wówczas na jej filmowym partnerze Gregorym Pecku. 

Panowie przypomnieli też zasługi Audrey Hepburn dla współczesnej mody kobiecej. 

Zachęcamy do posłuchania wspomnienia o aktorce autorstwa Wiesława Kota w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim.

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Wiesław Kot (krytyk filmowy)

Data emisji: 5.05.2019

Godzina emisji: 10.16

mbl/ag

Czytaj także

Przedwojenne gwiazdy były wzorem do naśladowania

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 13:53
Wdzięk, seksappeal i oryginalna niepowtarzalna uroda charakteryzowały przedwojenne gwiazdy, ale kto dziś pamięta te mniej znane nazwiska: "żony swojego męża" Marii Żabczyńskiej, Nory Ney, Reri, czy Lili Zielińskiej? Gwiazdy kształtowały gusta, modę i rozpalały wyobraźnię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orły 2019. Artur Cichmiński: "Zimna wojna" hegemonem tegorocznych nagród

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 22:00
W czwartek odbyło się uroczyste wręczenie nominacji do polskich nagród filmowych Orły 2019. Nagrodę za osiągnięcia życia otrzyma w tym roku reżyser, scenarzysta, producent i pedagog Krzysztof Zanussi. Pozostałych laureatów poznamy podczas gali 25 marca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmy o getcie i powstaniu w getcie warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 11:39
Powstanie w getcie warszawskim wybuchło 19 kwietnia i trwało do połowy maja 1943 roku. Przy okazji kolejnej rocznicy pokazujemy jak polskie i zagraniczne kino pokazuje życie w getcie i zryw powstańczy.
rozwiń zwiń