X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grażyna Barszczewska: nie chcę zostać w szufladzie amantki

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 16:50
Zagrała rolę Niny Ponimirskiej w "Karierze Nikodema Dyzmy". Role filmowe wybiera bardzo starannie, a teatr pokochał ją tak samo, jak pokochali ją widzowie - słyszymy. Gościem radiowej Jedynki była aktorka Grażyna Barszczewska. 
Audio
  • Grażyna Barszczewska o byciu amantką (Czas pogody/Jedynka)
Grażyna Barszczewska w studiu Jedynki
Grażyna Barszczewska w studiu JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/ PR

Prowadzący mówi, że Grażyna Barszczewska jest jedną z najważniejszych artystek polskiego świata filmowego. Chociaż ma także wykształcenie muzyczne, śpiew traktuje jako dodatkową działalność. Kilka dni temu została wydana, w postaci książki, pasjonująca rozmowa z Grzegorzem Ćwiertniewiczem, o jej życiu, rolach filmowych i o byciu "Amantką z pieprzem". - Kiedyś tak się rozróżniało aktorki; na "amantki" i "charaktrystyczne". Te pierwsze to były ta "pięknotki", które grały zwykle nudne role. Natomiast te drugie miały poważne problemy do zagrania. Dlatego ja jestem amantką charakterystyczną - powiedziała Grażyna Barszczewska. 

Artystka twierdzi, że dla każdej aktorki ciekawsze do zagrania są role charakterystyczne. - Prowokuje od początku, żeby nie zostać tylko w "szufladzie amantki", ale grać też dekoracyjne postaci - zaznacza. 

W książce " Amantka z pieprzem" Grażyna Barszczewska pokazuje to, co jest dla niej najważniejsze: życie i spotkanie z drugim człowiekiem. Twierdzi, że w miłości trzeba się lubić, a najpiękniejszym słowem po słowie "kochać" jest "pomagać". - Słowa bez miłości są puste, ale nawet jeżeli nie ma tej miłości to jest czułość, troska, przychylność. Czasem my Polacy zapominamy, że zanim zrobimy złą minę to trzeba się uśmiechnąć - dodaje aktorka. 

Czy jest jakaś rola, do której lubi wracać Grażyna Barszczewska? Dlaczego kocha radio ze wzajemnością?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Grażyna Barszczewska (aktorka teatralna i filmowa, reżyserka) 

Data emisji: 26.05.2019

Godzina emisji: 10.23

ans/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grażyna Barszczewska: nigdy nie byłam luzaczką

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2017 18:00
- Co gorsza, wraz z wiekiem mam coraz większą tremę, czuję coraz większą odpowiedzialność, słyszę coraz więcej niedostatków, co powoduje, że jeszcze ciężej pracuję - opowiadała w Dwójce znakomita aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Buczkowska: zawsze miałam szczęście do reżyserów i realizowanych projektów

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 16:06
Małgorzata Buczkowska to teatralna wychowanka szkoły Machulskich. Artystka znana z takich seriali jak "Barwy szczęścia" i "Londyńczycy" opowiedziała w radiowej Jedynce o tym, co by zrobiła, gdyby mogła cofnąć czas i jak początkowo wyglądało jej życie, zanim zdecydowała się wejść na ścieżki aktorstwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiktoria Gorodecka na Festiwalu Dwa Teatry

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 18:23
W Sopocie już od rana prezentowane są słuchowiska biorące udział w konkursie, po nich odbywają się spotkania z twórcami, a my już tu i teraz zapraszamy na spotkanie z Wiktorią Gorodecką - laureatką zeszłorocznego Grand Prix za tytułową rolę w "Ordonce".
rozwiń zwiń