Tom Jones - prosty chłopak z Walii

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 15:06
Walijska rodzina górnicza nie zawsze jest najlepszym startem do kariery na światową skalę. Tom Jones przekonuje, że wszystko jest możliwe gdy ma się talent. Kilka dni temu skończył 79 lat. O fenomenie artysty opowiedział w "Czasie Pogody" gość Dariusz Michalski. 
Audio
  • Walijska rodzina górnicza - fenomen Toma Jonesa (Czas pogody/Jedynka)
Tom Jones
Tom Jones Foto: printscreen YouTube

- Wytwórnia Decca miała zaprzyjaźnionego managera, który postanowił, że poszuka artystów poza Londynem. Trafił do Walii na rodzinę górnika i tam śpiewającego bardzo młodego dżentelmena, który nazywał się Thomas Woodward. Ten nazwisko uważał za niestosowne, więc je skrócił, ale przy imieniu pozostał - powiedział Dariusz Michalski. 

W Wielkiej Brytanii w latach 70. popularne były piosenki, które śpiewały kobiety i to one wiodły prym na brytyjskiej scenie muzycznej. W tamtych czasach listy przebojów miały wielkie znaczenie dla wykonawców. - 13 lutego 1965 roku Tom Jones znalazł się na 39. miejscu. Tydzień później był już 19. (...). 13 marca 1965 roku był już na pierwszej pozycji listy przebojów. Anglicy przetarli oczy zastanawiając się kim jest twórca i skąd on się wziął - dodał gość audycji. 

Dlaczego Tom Jones zaczął śpiewać walce? Czy artysta śpiewał piosenki włoskie? Dlaczego Tomowi Jonesowi zarzucono „wszystkoizm”?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Czas Pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski 

Gość: Dariusz Michalski 

Data emisji: 23.06.2019

Godzina emisji: 10.19

ans


Czytaj także

Emilian Kamiński: teatr to sacrum

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 14:19
- Życie nie jest łatwe. Dlatego teatr to takie miejsce, które ma dać oddech i katharsis - mówi Emilian Kamiński, aktor, reżyser, pisarz i założyciel Teatru Kamienica. Dlaczego prawdziwy mężczyzna powinien zbudować dom, zasadzie drzewo, spłodzić syna i.... założyć teatr?
rozwiń zwiń