X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Warszawa w kwiatach i zieleni"

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 14:26
Konkurs "Warszawa w kwiatach i zieleni" ma tradycję przedwojenną. Zapoczątkował go w 1935 roku prezydent Stefan Starzyński, a po wojnie konkurs został został wskrzeszony w latach 70-tych. To już 36 edycja konkursu.
Audio
  • 36. konkurs "Warszawa w kwiatach" (Czas pogody/Jedynka)
Kwiatowy rower
Kwiatowy rowerFoto: materiały prasowe/Towarzystwo Przyjaciół Warszawa

Konkurs miał na celu polepszenie estetyki miasta i poprawę komfortu życia, żeby lepiej się żyło wśród zieleni, żeby było miejsce do odpoczynku. W tym roku szczególnym powodzeniem cieszyło się rowerowe rozdawanie sadzonek. Wolontariusze Towarzystwa Przyjaciół Warszawy bezpłatnie rozdawali sadzonki różnych roślin.

Prezes Towarzystwa Renata Marut zachęca, aby zgłaszać się do konkursu. Czas jest do 7 lipca. - Można też zgłaszać ogródki i balkony sąsiadów, bo może sąsiad nie wie, że jest taki konkurs - mówi. Oczywiście wcześniej należy sąsiada poprosić o zgodę.
Zgłoszenia można wypełniać poprzez internet, albo za pośrednictwem doradców Towarzystwa.

W tym roku w ramach Rowerowego Rozdania Roślin do chętnych trafiło pół tysiąca kwiatów oraz kilka tysięcy nasion. Przez cały czerwiec w różnych miejscach Warszawy pojawiał się dostawczy rower, z którego można było zupełnie za darmo zaadoptować kwiaty do ogródka czy na balkon. W kilku lokalizacjach w weekendy wyrosły Punkty Porad Ogrodniczych, gdzie można było nauczyć się wszystkiego o domowej uprawie roślin.

W konkursie może wziąć udział każdy mieszkaniec Warszawy, firma i instytucja działająca na terenie miasta, a także grupy podejmujące zielone inicjatywy. Ogrody będą nagradzane w trzech głównych kategoriach: człowiek, firma, sąsiedzi. Co roku przyznawana jest też Nagroda im. Stefana Starzyńskiego, który był propagatorem zazielenienia stolicy.

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej piosenką "Warszawa w różach" w wykonaniu Anny German.

***

Tytuł audycji: Czas Pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski 

Goście:  Renata Marut (prezes Towarzystwa Przyjaciół Warszawy), Jolanta Bombik (członek TPW)

Data emisji: 30.06.2019

Godzina emisji: 10.18

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tajemnice Hotelu Bristol

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 18:03
Jakie tajemnice skrywa najdroższy i najbardziej luksusowy hotel stolicy? Gośćmi "Czasu pogody" są autorki książki "Hotel Bristol. Na rogu historii i codzienności", Faustyna Toeplitz-Cieślak oraz Izabela Żukowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa w kwiatach. 36. edycja jednego z najbardziej kolorowych festiwali w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 12:13
Idea konkursu ''Warszawa w Kwiatach i Zieleni'' sięga jeszcze okresu przedwojennego, a jej inicjatorem był prezydent stolicy Stefan Starzyński. Zgłoszenia przyjmowane będą jeszcze do 7 lipca, a udział w plebistycie mogą wziąć zarówno osoby indywidualne, jak i instytucje oraz inicjatywy społeczne. O festiwalu i jego korzeniach opowiedział Leszek Napiątek z Biura Kultury miasta st. Warszawy.
rozwiń zwiń