Karol Strasburger: jesteśmy z ludźmi, którzy potrzebują pomocy

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 14:58
"Bohaterowie codzienności" to tytuł kampanii, ale i przydomek ludzi, którzy na co dzień zmagają się z chorobą bliskiej osoby. Opiekują się, a jednocześnie pracują i starają się prowadzić normalne życie. Jedną z takich osób jest aktor Karol Strasburger.
Audio
  • Karol Strasburger o trudnej opiece nad osobą chorą (Czas pogody/Jedynka)
Karol Strasburger
Karol StrasburgerFoto: Wojciech Kusiński/PR

Karol Strasburger zaangażował się w akcję z powodów osobistych. Opowiada, jak wygląda życie z osobą wymagająca pomocy. - Chorzy zachowują się różnie. Są chorzy, którzy poprzez swój stan są roszczeniowi, mają pretensje, nie lubią ludzi, są wściekli - mówi gość Jedynki. Zauważa, że jest to zrozumiałe, ale bardziej uciążliwe dla tych, którzy są z nimi. Ale są też chorzy, którzy starają się nie obciążać innych swoją chorobą.

Aktor podkreśla, że obok codziennych wyzwań, takich jak wykonywanie rutynowych obowiązków wokół osoby chorej, najtrudniejsze zdobywanie medycznej wiedzy, zasięganie opinii różnych specjalistów, a równie trudne jest psychiczne obciążenie, strach i poczucie, że jest człowiek pozostawiony sam sobie już od samego momentu diagnozy, kiedy nierzadko to właśnie opiekun musi przekazać wiadomość o chorobie swoim najbliższym.

- Próbowałem wziąć to na swoje barki, przede wszystkim ciężar informacji, dotyczącej całej choroby, przekazywania wiadomości złych w sposób umiejętny - opowiada. Dla niego najtrudniejsze było podejmowanie decyzji na podstawie różnych opinii, przekazywanych przez lekarz.

Jakie rady dla opiekunów ma Karol Strasburger? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czas Pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Karol Strasburger (aktor, bohater codziennosci)

Data emisji: 20.07.2019

Godzina emisji: 10.17

ag


Czytaj także

Karol Strasburger: aktor to zawód mobilizujący do życia

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 14:27
- Kiedyś uważałem, że aktorstwo to bardzo niemęskie zajęcie - mówi w cyklu "Już taki jestem" gość Jolanty Fajkowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konstancin-Jeziorna. Uzdrowisko z tradycjami tuż obok Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 13:00
Przed wojną bywali i osiedlali się tam artyści, dziś przyjeżdżają kuracjusze, by poddać się terapii w solankowych tężniach. Monika Tarka i Robert Kilen wybrali się do Konstancina-Jeziorny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Umierać z godnością

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 11:00
Hospicja obejmują opieką osoby umierające i cierpiące z powodu chorób przewlekłych, u których zakończono leczenie przyczynowe. Hospicja stwarzają warunki do godnej śmierci, w miarę możliwości bez cierpienia.
rozwiń zwiń