Anna German. "Nigdy nie uczyłam się śpiewać"

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 11:00
 - Anna German kiedyś powiedziała "Nigdy nie uczyłam się śpiewu, a to co inni osiągają za pomocą nauki, ja otrzymałam jako dar od Boga" - wspomniał polską piosenkarkę mgr Marcin Dąbrowski. Jak wyglądało życie artystki?
Audio
  • Gość Jedynki w rozmowie o Annie German (Czas pogody/Jedynka)
Anna German
Anna German Foto: PAP/Stanisław Czarnogórski

Mgr Marcin Dąbrowski - specjalista od wielkich postaci polskiej i światowej piosenki powiedział, że Anna German to artystka niezwykła, której postać została przypomniana za sprawą serialu polsko - rosyjskiego, cieszącego się ogromną popularnością. 

- Pierwszy sukces to rok 1964 i "Tańczące Eurydyki", które były jej muzyczną wizytówką - przyznał ekspert, dodając, że artystka otrzymała wiele nagród uczestnicząc w międzynarodowych festiwalach. Marcin Dąbrowski przyznał, że przyczyną popularności Anny German w Polsce były "dobre piosenki pisane przez świetnych, ówczesnych kompozytorów, autorów tekstów. - Pisała dla niej Katarzyna Gärtner, i wielu innych, cenionych kompozytorów - powiedział ekspert.

- Anna German kiedyś powiedziała "Nigdy nie uczyłam się śpiewu, a to co inni osiągają za pomocą nauki, ja otrzymałam jako dar od Boga" powiedział gość audycji, dodając, że piosenkarka odnajdywała cały sens życia w śpiewaniu.

Poza tym Kazimierz Kowalski zaprezentował kubańską pieśń, spopularyzowaną także w Polsce, "Siboney", a Teresa Drozda muzyczny monolog sprzątaczki, w którą wcieli się niezapomniana Alina Janowska. Nie zabrakło też 65. odcinka słuchowiska "Wiedźmin – sezon burz".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Czas Pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: mgr Marcin Dąbrowski (Uniwersytet Warszawski - specjalista od wielkich postaci polskiej i światowej piosenki)

Data emisji: 25.08.2019

Godzina emisji: 10.16

K.A


Czytaj także

Ku pamięci Zbigniewa Wodeckiego

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 12:33
Debiutował piosenką "Dziewczyna z konwaliami". Z czasem stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy na polskiej scenie muzycznej. W audycji "Twarzą w twarz" wspominano twórczość zmarłego przed dwoma laty artysty Zbigniewa Wodeckiego.   
rozwiń zwiń