Muzyka Singin' Birds łączy pokolenia

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 14:53
Ich muzyka jest wehikułem czasu: lubią to, co stylowe i ma kilka dekad - swing, big beat i rock and roll. Elektryzują publiczność od lat 1dengo do nieskończoności, bawiąc się stylami i nutami. W studiu radiowej Jedynki gościły trzy wspaniałe wokalistki zespołu Singin Birds. 
Audio
  • Muzyka Singin' Birds łączy pokolenia (Czas pogody/Jedynka)
Zespół Singin Birds
Zespół Singin' Birds Foto: PAP/Jan Bogacz

Poznały się w szkole muzycznej i poznały się w momencie, kiedy chciały tańczyć, śpiewać i swoim optymizmem zarażać cały świat. Śpiewając chcą pokazać młodym ludziom, jak w młodości bawiły się starsze pokolenia. 

- My uwielbiamy tą część wizualną, jest ona dla nas bardzo ważna i przyjemna. Zawsze jak robimy fryzury i zakładamy sukienki, to jest trochę nasz wehikuł czasu. Bardzo się cieszę, że jesteśmy pomostem między naszymi babciami, a tym młodszym pokoleniem - powiedziała Joanna Czarkowska. 

Wokalistki zdradziły, że oprócz tego, że oprócz wyglądu stawiają również na dźwięki, za które odpowiedzialny jest aranżer Marcin Piękos. 

Jakie emocje towarzyszą im po koncertach? Gdzie będzie można usłyszeć Singin' Birds? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Czas Pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Joanna Czarkowska, Dominika Kasprzycka-Gałczyńska, Dominika Dulny (wokalistki)

Data emisji: 8.09.2019

Godzina emisji: 10.22

ans


Czytaj także

Ewa Szlachcic na albumie "D.N.A" opowiada o sobie

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 17:32
- Ta płyta jest wytłumaczeniem może nie wszystkich ludzi, ale mnie. Tego co płynie we mnie, gdzie jestem, co udało mi się stworzyć, moje DNA - mówi piosenkarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Rawik uczyła się polskiego głównie z radia

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 12:11
"Kocha świat", dlatego taki tytuł nosi jej najnowsza płyta, ale kocha także radio, francuskie gwiazdy i życie. I nikt, tak jak ona nie wymawia dzisiaj "Ł". Zna też sposób, jak "sercem serca się dostukać" .
rozwiń zwiń

Czytaj także

O Karelu Gottcie w 80 - lecie urodzin

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 16:00
Mówiono o nim "złoty głos Pragi", a początki jego kariery sięgają 1958 roku. W audycji "Czas pogody" rozmawiano o Karelu Gottcie, wybitnym czeskim piosenkarzu, który niebawem będzie obchodził 80. urodziny. 
rozwiń zwiń