X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Najpiękniejsze wspomnienia o Lwowie

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 12:57
Wiele dni, wiele lat czas nas uczy pogody - tak twierdzi Jacek Cygan, dlatego my dzisiaj przywołaliśmy najpiękniejsze wspomnienia o mieście polskich naukowców, artystów, marek, lokali i gwary; mieście, do którego każdy w nim urodzony będzie wracał po latach… Choćby w sercu...
Audio
  • Najpiękniejsze wspomnienia o Lwowie (Czas pogody/Jedynka)
  • Czas pogody 22.09.2019. Część 2 (Jedynka)
Panorama Lwowa.
Panorama Lwowa.Foto: Shutterstock.com/Rastislav Sedlak

Urodzili się tam Maria Konopnicka, Kossakowie ojciec i syn, Stanisław Lem i  Wojciech Kilar, nowicjat odbywał Maksymilian Kolbe. Dzisiaj Lwów w roli głównej. 

Co czujemy, kiedy wysiadamy na dworcu we Lwowie? - Przede wszystkim czujemy się swojsko, bo Lwów to jest taki Kraków tylko, że ładniejszy... - mówi w radiowej Jedynce Sławomir Koper, współautor książki  "Ostatnie lata polskiego Lwowa". - Ładniejszy, większy, z większą perspektywą, ale niestety bardziej zaniedbany... - dodaje Tomasz Stańczyk, drugi współautor książki.

A jak wyglądał Lwów przed wybuchem wojny? - Lwów był drugim polskim miastem przed wojną, po Warszawie. To było drugie największe centrum kulturalne, naukowe - mówi Sławomir Koper. - To było najbardziej europejskie miasto Wschodu - dodaje Tomasz Stańczyk. 

Z czego słynął Lwów? Co się tam jadało? Czego słuchało? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

W drugiej części "Czasu pogody" także lwowski kabaret ze zbiorów Teresy Drozdy i Kazimierz Kowalski z arią z operetki "Zemsta nietoperza". Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań. 

***

Tytuł audycji: Czas Pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Sławomir Koper i Tomasz Stańczyk (autorzy książki  "Ostatnie lata polskiego Lwowa")

Data emisji: 22.09.2019

Godzina emisji: 10.00-11.00 oraz 12.00-13.00

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak