Andrzej Sikorowski na 70-te urodziny

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 11:13
Liryczny, ale też ironiczny. Galicyjski, ale i grecki. Czy jest coś, o czym Państwu jeszcze opowie w swojej pierwszej autobiografii, która ukazuje się na jego 70-te urodziny? Gościem "Czasu Pogody" był piosenkarz, kompozytor, autor tekstów Andrzej Sikorowski. 
Audio
  • Andrzej Sikorowski na 70-te urodziny (Czas pogody/Jedynka)
Andrzej Sikorowski w studiu radiowej Jedynki
Andrzej Sikorowski w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Andrzej Sikorowski - jedyny "niepodpiwniczony" artysta krakowski, tak o nim powiedziała Maryla Rodowicz - opowiedział na antenie radiowej Jedynki o rodzinie, o przyjaciołach z zespołu i drużyny artystów w piłce nożnej, o rodzinnym muzykowaniu z Mają i o tęsknocie za czasami guwernantek.

- Mam wrażenie, że gdybym urodził w Poznaniu, Białymstoku czy Gdańsku, to też pisałbym piosenki. Może one byłyby o innych miastach, ale być może ich słuchacze uznaliby, że one też mają jakąś wartość - mówił Andrzej Sikorowski.

Artysta wydał swoją pierwszą autobiografię pt: "W moim znaku Waga. Śpiewanie o sobie". - Książka została zaplanowana tak, by jej ukazanie zbiegało się z moimi urodzinami. To jest zbiór moich tekstów opatrzonych komentarzem autorskich i to układa się w rodzaj opowieści o życiu - zdradza gość audycji. 

Jakie wspomnienia znajdziemy w biografii piosenkarza? Dlaczego Andrzej Sikorowski mówi o sobie, że jest "szczęśliwym posiadaczem dwóch ojczyzn"?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Andrzej Sikorowski (piosenkarz)

Data emisji: 6.10.2019

Godzina emisji:10.20

ans 

Czytaj także

Greckie klimaty Andrzeja Sikorowskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2017 15:24
- To jest moje drugie miejsce na Ziemi, bo pierwsze to Kraków, a kolejne to Zakopane - mówi Andrzej Sikorowski w audycji "Miejskie klimaty".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Sikorowski: nie znoszę jubileuszy

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 15:04
- Nie uważam też, żeby fakt długiego bycia przed mikrofonem specjalnie nobilitował - mówi artysta w "Muzycznej Jedynce". 
rozwiń zwiń