X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gwiazda brytyjskiej piosenki - Petula Clark

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 10:49
Petula Clark to jedna z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych gwiazd brytyjskiej piosenki. Debiutowała jako mała dziewczynka jeszcze w czasie wojny, śpiewając w londyńskim radiu dla brytyjskich żołnierzy. W 1944 roku zagrała w swoim pierwszym filmie. Po wojnie przyszły pierwsze nagrania płytowe w Anglii, a pod koniec lat 50. po raz pierwszy wystąpiła we Francji.
Audio
  • Petula Clark, brytyjska gwiazda, która świeci już wiele lat (Czas pogody/Jedynka)
Petula Clark
Petula Clark Foto: DFP Photographic/Shutterstock

W Stanach Zjednoczonych występowała m.in. u boku Deana Martina, we Francji śpiewała z Dalidą i Mireille Mathieu, w kinie pojawiła się u boku Freda Astaire'a.

Wciąż jeździ z koncertami po całym świecie, a w październiku tego roku rozpoczęła kilkumiesięczne występy w jednym z londyńskich teatrów grając w musicalu "Mary Poppins". Będzie grała do końca marca 2020 roku.

- Jej popularność wykracza poza Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone i Francję - mówi Marcin Dąbrowski z Uniwersytetu Warszawskiego. Jej mąż jest Francuzem.

W Polsce była tylko raz w 1980 roku jako gwiazda festiwalu sopockiego. - Ten występ w tamtym czasie trochę trudnym dla Polski przeszedł niezauważony, ale na szczęście zachował się w archiwach Telewizji Polskiej i to był bardzo udany recital - wspomina gość Jedynki.

Podkreśla, że Petula Clark jest osobą bardzo pracowitą, ambitna i stawiającą sobie wysoko poprzeczkę.

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej czterema piosenkami w wykonaniu Petuli Clark oraz jedną, śpiewaną przez Halinę Kunicką, która nagrała utwór Petuli Clark po polsku.

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Marcin Dąbrowski (Uniwersytet Warszawski)

Data emisji: 27.10.2019

Godzina emisji: 10.21


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Rawik uczyła się polskiego głównie z radia

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 12:11
"Kocha świat", dlatego taki tytuł nosi jej najnowsza płyta, ale kocha także radio, francuskie gwiazdy i życie. I nikt, tak jak ona nie wymawia dzisiaj "Ł". Zna też sposób, jak "sercem serca się dostukać" .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na debiut artystyczny nigdy nie jest za późno

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 12:06
Eugeniusz Tiemnikow kilka lat temu, będąc w zaawansowanym wieku 70 lat, odkrył u siebie talent wokalny i zaczął uczęszczać na zajęcia chóru. W 2011 roku zgłosił się do chóru Akademii Sztuk Pięknych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anita Lipnicka: związek z Varius Manx to było małżeństwo aranżowane

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 12:39
25 lat mija od jej olśniewającego debiutu. Cała Polska śpiewała "Wszystko się może zdarzyć". W tym czasie w jej życiu też dużo się wydarzyło. Z Piotrkowa Trybunalskiego do Warszawy, a potem Londynu. Mówiono o niej "głos pokolenia". Anita Lipnicka mówi Jolancie Fajkowskiej, jaka jest.
rozwiń zwiń