"Betlejemska gwiazda nad Tatrami" - niezwykłe wigilijne Oratorium

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2019 12:00
Małemu Jezuskowi byłoby najlepiej pod reglami - tak twierdzą górale i... twórcy niezwykłego Oratorium "Betlejemska gwiazda nad Tatrami". W to niezwykłe świąteczne dzieło zaangażowali się krakowscy twórcy, wśród których są m.in. Beata Rybotycka, Beata Paluch, Jerzy Trela oraz Jan Karpiel Bułecka.
Audio
  • Niezwykłe wigilijne Oratorium (Czas pogody/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Filip Majercik

W oratorium wykorzystano fragmenty Ewangelii i tekstów ks. Jana Twardowskiego i Józefa Tischnera. Autorem muzyki jest Andrzej Zarycki.

O tym przepięknym świątecznym i góralskim dziele w "Czasie pogody" opowiadał autor tekstów pieśni Wiesław Nowak. - Jest to dzieło, które chcę Państwu podarować na Święta - powiedział w Jedynce. 

- Takiej cudownej tradycji Bożego Narodzenia, jak mamy w Polsce, nie ma na świecie. Jestem z tego bardzo dumny - podkreśla Wiesław Nowak. 

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania, w którym także usłyszą Państwo premierowe pastorałki z Oratorium "Betlejemska gwiazda nad Tatrami".

Stowarzyszenie Passionart/Youtube

***

Tytuł audycji: Czas Pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Wiesław Nowak (poeta, autor tekstów)

Data emisji: 22.12.2019

Godzina emisji: 10.20

kh

Czytaj także

Boże Narodzenie to dla nas spotkanie z rodziną, ale pamiętamy też o wierze

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 10:02
Boże Narodzenie jest dla Polaków przede wszystkim świętem rodzinnym, rzadziej religijnym – wynika z badania CBOS. Nie zmienia to jednak faktu, że zdecydowana większość z nas zachowuje post w Wigilię i śpiewa kolędy, a także odmawia modlitwę i odczytuje fragmenty Pisma Świętego.
rozwiń zwiń