Aktywni seniorzy szukają wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2020 14:52
"Robimy nie tylko pierogi, ale i doktoraty" - takim hasłem reklamuje się region Warszawsko-Mazowiecki Polskiej Unii Seniorów. Czy rzeczywiście seniorzy w Polsce są tak aktywni i czy mają możliwości ciągłej aktywności, rozwoju i działań hobbystycznych?
Audio
Chór Praskie małmazyje
Chór Praskie małmazyjeFoto: Dom Pomocy Społecznej "Chemik"

Katarzyna Bielińska, prezes regionu, zapewnia, że Unia może się pochwalić przede wszystkim różnego rodzaju aktywnościami członków. Stworzyli na przykład chór Praskie małmazyje i śpiewają.

Dużą niedogodnością jest brak lokalu na działalność. - Błąkamy się - ubolewa pani prezes. A ponieważ członkowie są w wieku od 68 do 93 lat, więc ciężko im za każdym razem jechać w inne miejsce.

W odróżnieniu od Uniwersytetów Trzeciego Wieku, których członkowie są ukierunkowani na poznawanie czegoś nowego, seniorzy z Unii mogą sami prowadzić wykłady na różne tematy. Przydałoby się również wsparcie młodzieży. - Duch silny, ale ciało mdłe - przyznaje gość.

Uczestnicy rozmowy połączyli się telefonicznie z Czeremchą, małą miejscowością na Podlasiu przy granicy z Białorusią. Zdzisław Zakrzewski opowiada, czym zajmują się tam seniorzy, którzy są nadzwyczaj aktywni.

***

Tytuł audycjiCzas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Katarzyna Bielińska (prezes Warszawsko-Mazowieckiej Polskiej Unii Seniorów im. rotmistrza Witolda Pileckiego)

Data emisji: 26.01.2020 r. 

Godzina emisji: 10.24

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Samotność w Święta boli najbardziej

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 12:00
Nadchodzące Święta to czas pogodny, taki przynajmniej powinien być: w gronie rodzinnym, wśród najbliższych, pełen radości, ciepła i bliskości. Ale czasami trzeba Święta spędzić samemu. Aby seniorze nie byli samotni dbają wolontariusze stowarzyszenia mali bracia Ubogich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dancing międzypokoleniowy. "Najgrubsze melanże dla seniorów!"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 12:21
Dziadek z wnuczką na parkiecie i to nie w jednym okazjonalnym tańcu, ale przez cały wieczór! Czy osoba młoda z idei dancingu międzypokoleniowego może stworzyć sposób na życie? Jak najbardziej! 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oszukani "na wnuczka" seniorzy stracili ponad 70 milionów złotych. Nie daj się nabrać!

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 13:35
Oszuści nie odpuszczają. Dzwonią do starszych ludzi, podają się za ich bliskich i wyłudzają ogromne pieniądze. Seniorzy, mimo wielu ostrzeżeń i akcji, które wyjaśniają sposoby działania przestępców, wciąż ufają nieznajomym. A oszuści to wykorzystują. 
rozwiń zwiń