X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aktywni seniorzy szukają wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2020 14:52
"Robimy nie tylko pierogi, ale i doktoraty" - takim hasłem reklamuje się region Warszawsko-Mazowiecki Polskiej Unii Seniorów. Czy rzeczywiście seniorzy w Polsce są tak aktywni i czy mają możliwości ciągłej aktywności, rozwoju i działań hobbystycznych?
Audio
Chór Praskie małmazyje
Chór Praskie małmazyjeFoto: Dom Pomocy Społecznej "Chemik"

Katarzyna Bielińska, prezes regionu, zapewnia, że Unia może się pochwalić przede wszystkim różnego rodzaju aktywnościami członków. Stworzyli na przykład chór Praskie małmazyje i śpiewają.

Dużą niedogodnością jest brak lokalu na działalność. - Błąkamy się - ubolewa pani prezes. A ponieważ członkowie są w wieku od 68 do 93 lat, więc ciężko im za każdym razem jechać w inne miejsce.

W odróżnieniu od Uniwersytetów Trzeciego Wieku, których członkowie są ukierunkowani na poznawanie czegoś nowego, seniorzy z Unii mogą sami prowadzić wykłady na różne tematy. Przydałoby się również wsparcie młodzieży. - Duch silny, ale ciało mdłe - przyznaje gość.

Uczestnicy rozmowy połączyli się telefonicznie z Czeremchą, małą miejscowością na Podlasiu przy granicy z Białorusią. Zdzisław Zakrzewski opowiada, czym zajmują się tam seniorzy, którzy są nadzwyczaj aktywni.

***

Tytuł audycjiCzas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Katarzyna Bielińska (prezes Warszawsko-Mazowieckiej Polskiej Unii Seniorów im. rotmistrza Witolda Pileckiego)

Data emisji: 26.01.2020 r. 

Godzina emisji: 10.24

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Samotność w Święta boli najbardziej

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 12:00
Nadchodzące Święta to czas pogodny, taki przynajmniej powinien być: w gronie rodzinnym, wśród najbliższych, pełen radości, ciepła i bliskości. Ale czasami trzeba Święta spędzić samemu. Aby seniorze nie byli samotni dbają wolontariusze stowarzyszenia mali bracia Ubogich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dancing międzypokoleniowy. "Najgrubsze melanże dla seniorów!"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 12:21
Dziadek z wnuczką na parkiecie i to nie w jednym okazjonalnym tańcu, ale przez cały wieczór! Czy osoba młoda z idei dancingu międzypokoleniowego może stworzyć sposób na życie? Jak najbardziej! 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oszukani "na wnuczka" seniorzy stracili ponad 70 milionów złotych. Nie daj się nabrać!

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 13:35
Oszuści nie odpuszczają. Dzwonią do starszych ludzi, podają się za ich bliskich i wyłudzają ogromne pieniądze. Seniorzy, mimo wielu ostrzeżeń i akcji, które wyjaśniają sposoby działania przestępców, wciąż ufają nieznajomym. A oszuści to wykorzystują. 
rozwiń zwiń