Julio Iglesias - śpiewający prawnik i niedoszły piłkarz

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2020 10:30
Miał zostać piłkarzem Realu Madryt, a ojciec wymarzył dla niego karierę prawnika - stał się jednak bożyszczem kobiet i najbardziej znanym na świecie hiszpańskim piosenkarzem. Marcin Dąbrowski w audycji prezentuje nieznany duet boskiego Julio z Mireille Mathieu! 
Audio
Julio Iglesias
Julio Iglesias Foto: Shelly Wall/Shutterstock

Karierę bramkarza w drużynie Realu Madryt i studia prawnicze przerwał wypadek samochodowy. Podczas rekonwalescencji grał na gitarze i wówczas obudził się w nim pomysł, aby pójść drogą artystyczna. W 1968 roku w Hiszpanii odbywał się międzynarodowy konkurs piosenki, na którym Julio Iglesias zdobył pierwszą nagrodę. - W 1970 roku było konkurs Eurowizji i później, krok po kroku, jego kariera rozwijała się, aż do momentu, kiedy stał się chyba najpopularniejszym latynoamerykańskim piosenkarzem wszech czasów - wspomina Marcin Dąbrowski.

Zabawne, ale wrócił na studia prawnicze w latach 2-tysięcznych, kiedy był u szczytu kariery, po odchowaniu ósemki dzieci. Do gry w piłkę nie wrócił, ale jest wiernym kibicem piłkarskim. Jego piosenkarska kariera rozwijała się znakomicie do tego stopnia, ze był popularny nie tylko w krajach hiszpańskojęzycznych. W drugiej połowie lat 70-tych ubiegłego wieku podpisał kontrakt z jedną ze znanych wytwórni amerykańskich, co otworzyło mu drzwi do podboju całego świata. Jest jednym z nielicznych hiszpańskich piosenkarzy, którzy zrobili karierę w Stanach Zjednoczonych.

Wiele również występował w duetach ze znanymi artystami. W rozmowie zaprezentowano taki duet Julio Iglesias i Mireille Mathieu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycjiCzas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Marcin Dąbrowski (znawca gwiazd)

Data emisji: 23.02.2020 

Godzina emisji: 10.23

ag

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Zagrobelny w "Muzycznej Jedynce"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2012 09:22
Od dziś pojawiamy się na antenie o godz. 13, czyli godzinę wcześniej niż do tej pory. A na początek mocne uderzenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprzedał 350 mln płyt, przyznał skromnie "jestem przeciętnym wokalistą"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 09:57
Julio Iglesias, który jest jednym z najpopularniejszych piosenkarzy na świecie, nie uważa wcale, że ma wielki talent muzyczny.
rozwiń zwiń