Koronawirus w Polsce. Lekarz: kontrolujmy nasze choroby przewlekłe

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 13:51
- Apeluję o właściwą kontrolę chorób przewlekłych. Jeżeli macie jakąś chorobę przewlekłą, która jest leczona, jak cukrzyca, nadciśnienie, niewydolność krążenia czy inne, proszę o właściwą kontrolę i przyjmowanie leków zgodnie z zaleceniami lekarzami - apeluje w Programie 1 Polskiego Radia dr Józef Haczyński. 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Photographee.eu/shutterstock.com

Lekarz zwraca uwagę, że istotne jest mierzenie sobie ciśnienia, czy poziomu glukozy we krwi.

Dr Haczyński zaznacza także, że bardzo ważne jest zadbanie o właściwe odżywanie dostosowane do potrzeb naszego organizmu i zawierające pokarmy wartościowe.


czytaj więcej
PAP koronawirus sklepy zakupy 1200.jpg
Jak z głową robić zakupy spożywcze w czasach pandemii?

- Szczególnie ważne są tutaj żywe kultury bakterii, które możemy dostarczyć nie tylko z kiszonkami, ale również z przetworami mlecznymi jak jogurty, kefiry, kwaśne mleko - wyjaśnia gość radiowej Jedynki. 

Zaleca także nawilżanie powietrza - szczególnie w sypialni - regularne wietrzenie mieszkania oraz, jeśli naprawdę musimy wyjść z domu, upraniu ubrania po powrocie. 

- Po powrocie po domu należy unikać siadania na łóżku czy w miejscach, w których przebywamy w odzieży domowej. Trzeba także pamiętać o nakryciu głowy, bo wirus może pozostać także na włosach - informuje dr. Józef Haczyński. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycjiCzas pogody

Prowadził: Zbigniew Krajewski

Gość: dr Józef Haczyński (lekarz internista)

Data emisji: 22.03.2020 

Godzina emisji: 10.27

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kilkaset naruszeń zasad kwarantanny. Policja opublikowała nowe dane

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 11:13
- Ostatniej doby policjanci w całym kraju skontrolowali ponad 67 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie. W 339 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do ukarania - poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.
rozwiń zwiń