Mądra babcia się nie nudzi. Wirtualne zajęcia dla seniorek

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 17:00
Wirtualny fitness, nauka języka angielskiego czy pokazy zdrowego gotowania na żywo to tylko niektóre z zajęć zdalnych, na które "Mądra Babcia" zaprasza panie powyżej 50. roku życia. Beata Borucka pomaga seniorkom, które w dobie pandemii chcą realizować swoje pasje i marzenia, nie wychodząc z domu.
Audio
  • "Mądra Babcia" pomaga seniorkom rozwijać pasje (Jedynka/ Czas pogody)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Bojan Milinkov

Strona "Mądra Babcia" prowadzona jest przez Beatę Borucką, która prywatnie jest babcią trojga wnucząt, a wcześniej m.in. pracowała w biznesie farmaceutycznym czy prowadziła szkolenia dla młodych adeptów biznesu. Jej kanał na Facebooku ma około 100 tys. obserwujących i miesięcznie prawie 3-milionowy zasięg. 

- Jak tylko zaczęła się cała awantura z pandemią, koronawirusem i nie wiedzieliśmy jak to będzie, doszłam do wniosku, że zastosuję swoją filozofię życiową do mojej społeczności, którą tworzyłam przez rok i która liczy już niemal 100 tys. osób. Po prostu, że zajmiemy się tym, na co mamy wpływ, bo biadolenie nad tym, na co nie mamy wpływu, powoduje tylko frustrację i przygnębienie. Usiadłam, pomyślałam i wymyśliłam, że na moim Facebooku stworzymy projekt "Babcia w domu", który będzie polegał na ułatwianiu i udostępnianiu różnych interaktywnych aktywności dla osób odizolowanych w domach - opowiada Beata Borucka.

Gość Jedynki dodaje, że projekt skierowany jest szczególnie do osób starszych, niemniej korzystają z niego nie tylko seniorzy.

Aktywność fizyczna, czyli fitness z trenerem

Program "Babcia w domu" oferuje kilkanaście ścieżek aktywności. - W pierwszym odcinku zaczęliśmy od aktywności fizycznej. To pierwsza podstawa piramidy żywienia i zdrowego funkcjonowania. Wiele z tych osób jeździło na rowerze, pracowało na działkach czy chodziło na długie spacery. I to wszystko zostało nam odebrane - tłumaczy Beata Borucka.

W związku z tym "Mądra Babcia" nawiązała współpracę z trenerem fitnessu specjalizującym się w zajęciach senioralnych Piotrem Suskim. Codziennie o godz. 9.00 można uczestniczyć w gimnastyce dla seniorów "Ćwicz na zdrowie". Treningi dostosowane są do możliwości osób starszych.

Show kulinarny na żywo

Można też obejrzeć wideorelacje z treningów wprowadzających w tajniki tańca latynoamerykańskiego czy pouczyć się języka angielskiego. Największym powodzeniem cieszą się jednak transmisje w ramach cyklu "Talerz zdrowia". - Łączę tutaj wykształcenie z pasją, czyli wiedzę medyczną z pasją kulinarną. Tworzę autorskie przepisy wzmacniające odporność i dbające o nasze zdrowie. To jest show kulinarny, gotuję na oczach innych - słyszymy.

Warto wiedzieć, że wszystkie odcinki, które ukazują się na profilu "Mądra Babcia" są archiwizowane, więc w każdym momencie można do nich wrócić lub po prostu obejrzeć je po raz pierwszy.

***

Tytuł audycjiCzas pogody

Prowadził: Zbigniew Krajewski

Gość: Beata Borucka ("Mądra Babcia")

Data emisji: 26.04.2020 

Godzina emisji: 10.11

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koronawirus w Polsce. Lekarz: kontrolujmy nasze choroby przewlekłe

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 13:51
- Apeluję o właściwą kontrolę chorób przewlekłych. Jeżeli macie jakąś chorobę przewlekłą, która jest leczona, jak cukrzyca, nadciśnienie, niewydolność krążenia czy inne, proszę o właściwą kontrolę i przyjmowanie leków zgodnie z zaleceniami lekarzami - apeluje w Programie 1 Polskiego Radia dr Józef Haczyński. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc w czasach epidemii. Śląski Telefon dla Seniora "Senior-fon"

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 11:37
Czas epidemii, izolacji, jest szczególnie trudny dla osób starszych i samotnych. Śląscy seniorzy potrzebujący wsparcia mogą zadzwonić na numer telefonu 32 506 56 40.
rozwiń zwiń