Zamknięci w domach, ale nie wyłączeni z życia

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2020 14:28
- Wychodzą naprzeciw potrzebom seniorów, którzy zostali nieoczekiwanie zamknięci w domach, stworzyliśmy projekt wirtualnego Uniwersytetu III wieku - mówi w "Czasie pogody" w Programie 1 Polskiego Radia prof. Roman Biskupski z Mazowieckiej Akademii Seniora. 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/fizkes

- Żeby otworzyli swoje laptopy, swoje komputery i spotkali kogoś po drugiej stronie, bo w większości przypadków seniorzy zostali odizolowani od rodzin, koleżanek, kolegów. Od zajęć, uniwersytetu- dodaje.


czytaj więcej
senior samotność izolacja osoba starsza kobieta 1200.jpg
Koronawirus w Polsce. Czy senior może wyjść na spacer?

- Niech otworzą komputer i usłyszą wykłady, które były realizowane w ramach uniwersytetu III wieku. Różne warsztaty: kulinarne, robótek ręcznych - wyjaśnia. - Użyczamy również zestawów komputerowych. Samorząd przekazał nam ponad 20 komputerów - dodaje. 

LTVLegionowo/Youtube

- Chcę także uświadomić seniorom, żeby starali się wykorzystać ten czas siedzenia w domu i zapoznać się z obsługą komputera - zaznacza prof. Roman Biskupski. 

Szczegóły na stronie Mazowieckiej Akademii Seniora.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycjiCzas pogody

Prowadził: Zbigniew Krajewski

Gość: prof. Roman Biskupski (Mazowiecka Akademia Seniora)

Data emisji: 9.05.2020 

Godzina emisji: 10.26

kh

Czytaj także

Mądra babcia się nie nudzi. Wirtualne zajęcia dla seniorek

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 17:00
Wirtualny fitness, nauka języka angielskiego czy pokazy zdrowego gotowania na żywo to tylko niektóre z zajęć zdalnych, na które "Mądra Babcia" zaprasza panie powyżej 50. roku życia. Beata Borucka pomaga seniorkom, które w dobie pandemii chcą realizować swoje pasje i marzenia, nie wychodząc z domu.
rozwiń zwiń