Wanda Kwietniewska: marzyłam o tym, aby zamieszkać na Mazurach

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2020 17:50
Kaszubka z urodzenia, według planów i marzeń aktorka, a z pasji, talentu i wyboru wokalistka, która deklarowała, że "nie będzie Julią" i została jedną z najbardziej żywiołowych śpiewających artystek… Gościem audycji "Czas Pogody" była Wanda Kwietniewska. 
Wanda Kwietniewska w studiu Jedynki
Wanda Kwietniewska w studiu JedynkiFoto: PR/Wojciech Kusiński

Posłuchaj
11:42 2020_08_02 10_21_04_PR1_Czas_Pogody.mp3 Wanda Kwietniewska: marzyłam o tym, aby zamieszkać na Mazurach (Czas Pogody/Jedynka)

 

Niezwykle charyzmatyczna wokalistka rockowego zespołu "Wanda i Banda" opowiada na antenie radiowej Jedynki o tym, jak artyści radzą sobie podczas pandemii koronawirusa, podejmowanych nowych wyzwaniach i o tym jak spędza czas. Zdradziła, że zawsze marzyła o tym, aby zamieszkać na Mazurach. - To jest przepiękne miejsce. Jeżeli chodzi o moją profesję jest to na tyle proste, gdyż koncertuje po Polsce zawsze mam daleko do pracy i jest mi obojętne z którego miejsca wystartujemy - mówi wokalistka. 


źródło: queenston/Youtube

Kaszubka z przypadku 

Urodziła się w Przywidzu, niedaleko Gdańska, ale jak sama podkreśla, był to przypadek. - Moi dziadkowie prowadzili szkołę w Przywidzu. Rodzice byli tam na wakacjach, bo mieszkali w tym czasie w Elblągu i ponieważ nie zdążyli ze mną dojechać do kliniki w Gdańsku, urodziłam się w Przywidzu - mówi Wanda Kwietniewska. - W genach nie mam "kaszubstwa", ponieważ moi rodzice i dziadkowie są z Warszawy, ale jak człowiek rodzi się w takim pięknym miejscu to się do niego przywiązuje od razu - dodaje.  

Idealny czas na zmianę życia 

Artystka przekonuje, że nigdy nie jest za późno na przeprowadzkę i zmianę dotychczasowego stylu życia. - Kiedy ludzie są na emeryturze i nie są już czynni zawodowo, a przede wszystkim mają dorosłe dzieci to jest to bardzo dobry czas, żeby się przenieść, jeżeli ktoś rzeczywiście posiada takie marzenia - uważa Wanda Kwietniewska. - Bardzo polecam, jeżeli ktoś ma takie marzenia i możliwości przenoście się w fajne miejsca, gdzie jest pusto - dopowiada. 

Artyści w dobie koronawirusa 

Pandemia koronawirusa dała się we znaki w szczególności artystom, którzy koncertują w kraju i za granicą. Wanda Kwietniewska zwraca uwagę, że w obecnej sytuacji stratni są nie tylko artyści, ale również rzesze ludzi z nimi współpracujących. - Z mojej perspektywy wygląda to tak, że jak ja nie pracuje to nie pracuje jeszcze ok. 20 osób, ponieważ tyle liczy moja ekipa - zauważa wokalistka. - Są to muzycy, dźwiękowcy, im wszystkim jest bardzo ciężko - dodaje. 

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Rozmawiała: Małgorzata Raducha 

Gość: Wanda Kwietniewska (wokalistka)

Data emisji: 2.08.2020 r.

Godzina emisji: 10.21

ans 

Czytaj także

Eleni: nic nie jest w stanie pokonać miłości. Nawet śmierć

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 08:55
- Trzeba żyć dalej, bo nie ma innej drogi. Trzeba iść do przodu. Nasza córka jest nadal z nami duchowo, chociaż nie ma jej fizycznie - mówi w audycji "Ocaleni" Helena Tzoka.
rozwiń zwiń