Zmarł Olgierd Buczek. Przypominamy rozmowę z legendarnym piosenkarzem

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2021 20:27
W niedzielę (28 marca) dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Olgierda Buczka. W Programie 1 Polskiego Radia przypominamy archiwalną rozmowę z tym wybitnym piosenkarzem. - Lata temu przyszedł na Myśliwiecką, aby spotkać się ze Szpilmanem, a w 2019 roku zaśpiewał w studiu Szpilmana dla swoich słuchaczy - powiedział wówczas prowadzący audycję Zbigniew Krajewski. 
Audio
  • Rozmowa z Olgierdem Buczkiem o jego życiu i muzyce (Czas pogody/Jedynka)
Olgierd Buczek
Olgierd Buczek Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Olgierd Buczek opowiadał  wtedy w "Czasie pogody", że dzięki Władysławowi Szpilmanowi osiągnął sukces.- Dzięki Szpilmanowi zaistniałem w radio i nagrywałem piosenki z różnymi artystami - powiedział gość Jedynki, dodając, że Władysława Szpilmana wszyscy darzyli dużym respektem i cenili za to, że miał "dobre ucho".

- Nie przypuszczałem, że będę śpiewał, interesowała mnie technika i chciałem być inżynierem - przyznał Olgierd Buczek. Dodał również, że jako mały chłopiec lubił przysłuchiwać się orkiestrze, która maszerowała po ulicach. - Wtedy poczułem, że muzyka bardzo mi się podoba - wyznał artysta.

W styczniu 2019 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie odbyło się wyjątkowe spotkanie przywołujące wspomnienia z legendarnego cyklu: "Kawiarenka Słodkiego Radia Retro" radiowej Jedynki.

Gościem specjalnym wydarzenia był legendarny piosenkarz Olgierd Buczek, który wykonał znane szlagiery polskiej muzyki rozrywkowej. Ponadto pojawiły się również wspomnienia związane z twórcami Słodkiego Radia Retro. Nie zabrakło też anegdot, ciekawostek, ale przede wszystkim znakomitej polskiej retro muzykiCzytaj więcej>>>

***

Tytuł audycji: Czas Pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Olgierd Buczek (muzyk)

Data emisji: 28.07.2019

Godzina emisji: 10.09

kh