Czego jeszcze nie wiemy o Kalinie Jędrusik?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 14:45
Uwodzicielka, gwiazda wyklęta, która kusiła seksapilem Brigitte Bardot i sylwetką Marilyn Monroe - o tym, czego jeszcze nie wiemy o Kalinie Jędrusik, dowiemy się z nowej książki Uli Ryciak pt. "Niemoralna. Kalina", która ukaże się 19 maja 2021 r. 
Kalina Jędrusik podczas jubileuszu 25. lecia twórczości Wojciecha Młynarskiego, w Operze Poznańskiej (1989 r.)
Kalina Jędrusik podczas jubileuszu 25. lecia twórczości Wojciecha Młynarskiego, w Operze Poznańskiej (1989 r.)Foto: PAP/Zbigniew Staszyszyn

pap_Kalina Jędrusik 1200.jpg
Kalina Jędrusik. Czy byłaby gwiazdą, gdyby nie rozwój telewizji?

- To była kobieta niezwykłe głodna życia, przepełniona wolnością, która z odwagą eksponowała swój seksapil - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Ula Ryciak, autorka książki "Niemoralna. Kalina". - Od początku swojej kariery, którą zaczęła w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, wybijała się z tłumu, nawet jak już grała epizody, to elektryzowała publiczność. Dzięki Kabaretowi Starszych Panów stała się gwiazdą rozpoznawalną wszędzie i dla wszystkich - opowiada. 

Posłuchaj
13:59 2021_05_16 10_23_42_PR1_Czas_Pogody.mp3 Czego jeszcze nie wiemy o Kalinie Jędrusik? (Czas Pogody/Jedynka)

 

"Seksbomba, uwodzicielka, gwiazda wyklęta"

Wokół Kaliny Jędrusik krążyły legendy. Ile z nich wymyślili inni, a za ile odpowiada ona sama? - Z jednej strony była szczęśliwa, że idzie tą drogą, którą sobie wybrała, że występuje, śpiewa, gra, a jednocześnie czuła pewien niedosyt - podkreśla Ula Ryciak. - Pojawiła się też cena rozpoznawalności taka, że była przez wiele osób nielubiana, krytykowana i potępiana, gdyż byli tacy, którzy potępiali ją za rodzaj rozwiązłego sposobu prezentowania się na wizji i w życiu. O jej życiu krążyło mnóstwo plotek - dodaje gość audycji. 

okładka książki
Okładka książki

Ula Ryciak wyjaśnia, skąd wziął się tytuł do jej najnowszej książki. - Kocham Kalinę za jej rolę w filmie "Lekarstwo na miłość". Wydaje mi się, że tam jest uchwycona jej wielowymiarowość, gdyż jest ona uwodzicielska, kusząca, a jednocześnie niezwykle komiczna i przewrotna - przyznaje. - Mój tytuł "Niemoralna" wziął się właśnie ze sceny, gdzie Kalina czeka na mężczyznę, który do niej nie dzwoni i w rezultacie postanawia umówić się z kimś innym. Staje przed lustrem i mówi: "A właśnie, że będę niemoralna" i w tym zdaniu jest cała Kalina - zdradza. 

***

Kalina Jędrusik dała się poznać nie tylko jako sceniczna kusicielka, aktorka teatralna i filmowa czy gwiazda Kabaretu Starszych Panów. Żywiołowa od dzieciństwa, szybko zaczęła przejawiać muzyczny talent, indywidualizm, ale też zmysł kulinarny. Razem ze Stanisławem Dygatem, jej największą miłością, stworzy otwarty dom, w którym gościć będzie warszawska śmietanka towarzyska.

Źródło: Joanna Wyrembek/Youtube

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Czas Pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski 

Gość: Ula Ryciak (autorka książki "Niemoralna. Kalina") 

Data emisji: 16.05.2021 r. 

Godzina emisji: 10.23 

mat. prasowe/ans

Czytaj także

Mietek Jurecki : dwa razy w życiu zagrałem osiem koncertów dziennie!

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 15:05
Jest artystą o niezliczonych talentach. Dał się poznać szerszej publiczności jako basista, gitarzysta, kompozytor, aranżer. W swoim życiu nagrał ponad dwieście płyt oraz brał udział w niezliczonych sesjach nagraniowych. Gościem "Czasu Pogody" był Mietek Jurecki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kobieta ze słońcem w głosie" - wspomnienie o Annie Jantar

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 15:40
Tyle słońca w... Annie Jantar - lirycznej, a czasami rockowej, charyzmatycznej wokalistce, ciepłej w relacjach z ludźmi. Kobietom wieku się nie wypomina, ale 10 czerwca skończyłaby 70 lat, choć "nic nie może przecież wiecznie trwać". Zostały piosenki i wspomnienia ludzi, którzy mieli przyjemność ją znać. 
rozwiń zwiń