40. Piknik Country i Folk Mrągowo 2021 - podsumowanie

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2021 11:07
Piknik Country i Folk w Mrągowie to jedna z najważniejszych letnich imprez kulturalnych. W tym roku odbyła się w dniach 23-24 lipca. W niedzielę, w "Czasie pogody", przyszedł czas na podsumowanie tego muzycznego święta. 
Amfiteatr w Mrągowie nad jeziorem Czos
Amfiteatr w Mrągowie nad jeziorem CzosFoto: T0MI / pixabay

 

1200x660_czas pogody_01a-02.jpg
"Czas pogody" w Programie 1

W piątek z okazji jubileuszu 40. Pikniku Country na scenie zabrzmiały najpopularniejsze polskie piosenki tego rodzaju muzyki, które przez dekady gościły w amfiteatrze nad jeziorem Czos. W sobotę na koncercie "Światowe przeboje" można było usłyszeć największe zagraniczne przeboje Dolly Parton, Williego Nelsona, Johnny'ego Casha, Roya Orbisona, Krisa Kristoffersona i wielu innych w wykonaniu naszych rodzimych artystów.


Posłuchaj
02:25 jedynka-25-07-2021-czas-pogody.mp3 Marcin Kusy podsumowuje 40. Piknik Country i Folk (Czas pogody/Jedynka)

 


Głuszyk 1200.jpg
Jerzy Głuszyk o Festiwalu w Mrągowie: w tym roku mamy do czynienia z edycją specjalną

- W tym roku z oczywistych względów ograniczony był przyjazd gwiazd zagranicznych, które zawsze uświetniały imprezę - mówi Marcin Kusy. Ale jego zdaniem nie zaszkodziło to ani piątkowemu, ani sobotniemu koncertowi. Zauważa, że zarówno publiczność, jak i artyści byli złaknieni wzajemnych kontaktów, koncertów i dobrej zabawy.

Marcin Kusy obserwuje, że dokonuje się zmiana pokoleniowa. - Coraz więcej takiego młodego tchnienia słychać w polskiej muzyce country - ocenia. Zwraca uwagę, że występowali również mistrzowie, którzy rokrocznie przyjeżdżają do Mrągowa. Jego zdaniem dobrze się stało, że w piosenki country i folk wplecione zostały wielkie przeboje Maryli Rodowicz, Krzysztofa Krawczyka czy Andrzeja Rybińskiego.

Program 1 Polskiego Radia był patronem medialnym wydarzenia.


Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Czas Pogody 

Felieton: Marcin Kusy

Data emisji: 25.07.2021 r. 

Godzina emisji: 11.07

ag

Zobacz więcej na temat: country folk Marcin Kusy

Czytaj także

"Lato z Radiem". Niezwykłe i niezapomniane przeboje na jubileuszowym albumie

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021 13:00
Pięć muzycznych dekad "Lata z Radiem" zawartych w specjalnym wydawnictwie płytowym pięciu płyt CD. Wybór, które utwory umieścić na tych płytach był nadzwyczaj trudny. Ale efekt jest niesamowity!
rozwiń zwiń