Jubileusz audycji "Czas pogody". To już pięć lat!

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2021 11:02
Już pięć lat jesteśmy z Państwem. Inspirujemy, podpowiadamy, radzimy, pokazujemy ciekawych ludzi i ich pasje. 
czas pogody
czas pogodyFoto: Polskie Radio

Posłuchaj
10:05 Jedynka/Czas pogody - 3.10.2021 Jubileusz audycji "Czas pogody". To już pięć lat! (Czas pogody/Jedynka)

 

Przy okazji naszego małego jubileuszu w niedzielnej audycji przypomnieliśmy fragmenty najciekawszych audycji z cyklu "Czas pogody".

Przywołaliśmy rozmowę z dr Ewą Woydyłło, w której psycholog przekonywała słuchaczy, że to od ludzi, którzy nam towarzyszą w życiu, zależy najwięcej. Nie od liczby zer na koncie czy od liczby lat (rozmowa z listopada 2016 roku). Podkreśliła, że warto spotykać ludzi życzliwych. "Od nieżyczliwych, gdy tylko to możliwe, najlepiej uciekać, a nie z nimi walczyć" - poradziła.

emeryci 1200.jpg
"Czas pogody" w Programie 1

Stanisław Brudny, aktor związany od dekad z Teatrem Polskiego Radia, zdradził z kolei słuchaczom receptę na pogodę w każdym wieku. "Umiar. To panaceum na to, żeby być pogodnym. Mieć dystans i umiar do wszystkiego" - podkreślił (rozmowa ze stycznia 2017 roku). Dodał, że aktorstwo pozwala mu wciąż mobilizować się do kolejnych wyzwań. "To cudowny zawód" - ocenił. 

W audycji można także posłuchać archiwalnej rozmowy z piosenkarką i aktorką estradową Reną Rolską, w której gość Jedynki opowiedziała o tym, co wywróżyła jej kiedyś wróżka i jak to się sprawdziło w jej życiu.

Pod kierownictwem Anny Czerwińskiej zdobyła Ararat, jako najstarsza kobieta w historii. Emerytka Teresa Wietoska wykorzystuje wolny czas na aktywność sportową w Stowarzyszeniu Kilimandżaro, zdobywa nie tylko góry, ale i wulkany. Ponad cztery lata temu (marzec 2017 rok) podzieliła się ze słuchaczami swoją historią.

W jubileuszowej audycji "Czas pogody" nie zabrakło również perełek z naszego kabaretowego archiwum.

***

Tytuł audycji: Czas Pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Data emisji: 3.10.2021 r. 

Godzina emisji: 10.00-12.00

kk

Zobacz więcej na temat: Zbigniew Krajewski

Czytaj także

Wspomnienie Ireny Kwiatkowskiej – największej aktorki Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 06:05
Irena Kwiatkowska stworzyła w Polskim Radiu przeszło 500 kreacji, dramatycznych i komediowych. W audycji "Czas pogody" opowiedzieliśmy o jej niezapomnianych rolach w słuchowiskach radiowych i skeczach, a także w radiowych teatrzykach Szpak, Dziewiątka i Eterek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Zaucha - fenomen artystycznego Krakowa

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 13:30
Choć nie miał formalnego wykształcenia muzycznego, stał się prawdziwym fenomenem. Andrzej Zaucha już za życia został legendą, choć jego gwiazda zbyt krótko jaśniała na artystycznym niebie Krakowa.
rozwiń zwiń