Filantrop XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 10:24
Co to znaczy być filantropem w XXI wieku, jak dzielić się dobrem, którego nie ma się zbyt wiele i czy za taką postawą kryje się własna dramatyczna historia. O tym opowie Przemysław Przybecki, prezes Zarządu Fundacji św. Marka. Fundacja prowadzi Dom Seniora oraz Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu "Mar-Kot". 
Plakat Stowarzyszenia Mar-Kot
Plakat Stowarzyszenia "Mar-Kot"Foto: Mar-Kot

Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu "Mar-Kot" powstało w 2003 r. Założyli je wieloletni współpracownicy Marka Kotańskiego - Marzena i Przemysław Przybeccy wraz z innymi jego przyjaciółmi i współpracownikami, którzy pragnęli kontynuować rozpoczęte przez Kotana dzieło pomocy zgodnie z jego zasadą: ulica nie powinna być domem dla nikogo. Dom to nie tylko miejsce, w którym jest gdzie spać i co zjeść, to miejsce, w którym znajduje się wsparcie i zrozumienie.

Obecnie Stowarzyszenie prowadzi 11 stacjonarnych placówek dla osób bezdomnych na terenie całego kraju. Mieszkają w nich  samotne matki z dziećmi, rodziny, osoby samotne, starsze, często niepełnosprawne, które łączy jedno – brak własnego miejsca do życia. Stowarzyszenie posiada status organizacji pożytku publicznego.

Na stronie organizacji można przeczytać, że stara się nieść pomoc ludziom potrzebującym, pozbawionym dachu nad głową i tym wszystkim, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

"Dzięki ludziom wielkiego serca, sponsorom i darczyńcom, którzy pomagają nam w trudnej misji odzyskiwania dla życia osób skrzywdzonych przez los, nasi podopieczni mają realną szansę na wyjście z bezdomności i wyprostowanie bardzo niekiedy krętych dróg swojego życia".

A w odcinku kabaretowym przypomnimy dwóch niezastąpionych Fachowców: Docenta i Majstra w mistrzowskim dialogu Jonasza Kofty i Stefana Friedmana.

Czytaj także:

***

Do słuchania audycji z cyklu "Czas pogody" w niedzielę (16.01) w godzinach 10.00-12.00 zaprasza Zbigniew Krajewski.

ag

Zobacz więcej na temat: Marek Kotański

Czytaj także

Pola Negri - historia jednej z najsłynniejszych Polek

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2022 11:45
- Była to pierwsza taka naprawdę wielka gwiazda filmowa - powiedział w Programie 1 filmograf Michał Pieńkowski z Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego.
rozwiń zwiń