X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Czego Trump by nie zrobił, będzie źle"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 15:01
- Jeszcze długo Donald Trump nie może liczyć na specjalne poparcie w Ameryce i w większości świata. Jeśli będzie spełniał swe obietnice, będzie źle, bo to obniża pozycję USA w świecie. Jeśli nie będzie spełniał obietnic, będzie źle, bo obiecywał co innego i robi co innego - mówi prof. Zbigniew Lewicki.
Protest przeciwników Donalda Trumpa w Waszyngtonie
Protest przeciwników Donalda Trumpa w WaszyngtonieFoto: SHAWN THEW/PAP/EPA

Jak podkreśla gość radiowej Jedynki, Donald Trump od pierwszych dni swojego urzędowania przystąpił do spełniania wyborczych obietnic. - Zaczął w pełnym biegu. Od pierwszego dnia potwierdził, że nie będzie podpisanego układu o współpracy z obszarem Pacyfiku i zapowiedział renegocjowanie układu NAFTA. To są jego dwa główne pomysły na gospodarkę światową. Plus oczywiście zarzucenie prac nad porozumieniem z Unią Europejską - podkreśla profesor Lewicki.

Swoje działania nowozaprzysiężony prezydent USA nazywa chronieniem miejsc pracy amerykańskich robotników. - Rzeczywiście, i kapitał, i produkcja zostały wyprowadzone ze Stanów Zjednoczonych w znacznym stopniu. Trump obiecywał cofnięcie tego procesu, co ma spowodować rozwój gospodarczy wraz z inwestycjami w infrastrukturę, które mają być z kolei finansowane z długu publicznego - tłumaczy publicysta Andrzej Talaga.

Jaka - zdaniem obu gości audycji - będzie polityka USA wobec Chin, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Audycja: "Kontra-punkt"

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Goście: prof. Zbigniew Lewicki (Uniwersytet Kardynała Stefaba Wyszyńskiego), Andrzej Talaga (publicysta, komentator międzynarodowy)

Data: 23.01.2017

Godzina: 21.09

pg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cztery lata z Donaldem Trumpem: co czeka Europę?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 14:31
Nie wiadomo, kogo będzie słuchał Donald Trump w kwestii polityki zagranicznej - to wielka niepewność - mówił w rozmowie z Beatą Płomecką Ian Bond, ekspert Centrum Reform Europejskich. Obawia się, że będzie wierzył swoim doradcom z kampanii, którzy są nieufni wobec Unii Europejskiej, i uważają, że sojusznicy wykorzystują Amerykę.
rozwiń zwiń