X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Terlikowski: Trump ma aspiracje jak Franklin Delano Roosevelt

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 12:32
- Roosevelt zmienił Stany Zjednoczone. Dziś w Ameryce toczy się spór, czy na lepsze - jak twierdzi jedna część, i niekoniecznie jest to podział republikanie-demokraci - czy na gorsze, jak twierdzi np. Tea Party, która zarzuca mu zbudowanie społeczeństwa etatystycznego - mówi Tomasz Terlikowski.
Audio
  • Tomasz Terlikowski i Łukasz Pawłowski o prezydenturze Donalda Trumpa (Kontra-punkt/Jedynka)
Donald Trump
Donald TrumpFoto: PAP/EPA/JIM LO SCALZO

Redaktor naczelny Telewizji Republika przytacza słowa znanego amerykańskiego teleewangelisty Franklina Grahama, że Donald Trump będzie największym od bardzo dawna prezydentem USA. - Nawet jeśli z tą tezą się nie zgadzamy, to na pewno Trump będzie próbował zmienić Stany Zjednoczone. Czy zbuduje coś nowego, czy nie, to zobaczymy - podkreśla w radiowej Jedynce Tomasz Terlikowski.

O wiele bardziej sceptyczny jest Łukasz Pawłowski z "Kultury Liberalnej". - Zdaniem jednych Stanom nic nie grozi, bo instytucje amerykańskie są tak zaprogramowane, by nadgorliwego prezydenta utemperować i nie pozwolić mu radykalnie zmienić ustroju. Zdaniem innych Trump to prezydent, który na tyle nie dba i nie szanuje obyczajów, jakie rządzą amerykańskim życiem politycznym i społecznym, że rzeczywiście doprowadzi do pewnego wywrotu. Powiem szczerze, że bardziej skłaniam się ku tej drugiej opinii - przyznaje publicysta.

Czy Ameryka się radykalizuje? Jakie miejsce w życiu Donalda Trumpa odgrywa religia? O tym w nagraniu audycji.

***

Audycja: "Kontra-Punkt"

Prowadzi: Michał Żakowski

Goście: Tomasz Terlikowski (redaktor naczelny Telewizji Republika), Łukasz Pawłowski (tygodnik internetowy "Kultura Liberalna")

Data: 6.02.2017

Godzina: 21.11

pg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Relacje Waszyngton-UE."Trump nie rozumie czym jest Unia"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 20:05
- Nie ma wątpliwości, że polityka USA wobec Europy będzie inna niż przez ostatnie 25 lat, bo Donald Trump stawia na stosunki bilateralne – ocenia w audycji "Więcej świata" dr Kamil Zajączkowski z Centrum Europejskiego UW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Szczerski: nie obawiam się o polsko-amerykański sojusz

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 10:29
- W czasie mojej wizyty rozmawialiśmy o kolejnych etapach budowania polsko-amerykańskiego sojuszu bezpieczeństwa, a nie o tym, czy mógłby on w jakikolwiek sposób się cofnąć - mówi Krzysztof Szczerski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.
rozwiń zwiń