X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krajobraz polityczny Niemiec przed wyborami

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 12:07
W zachodniej Europie coraz częściej dochodzą do głosu partie, które uważają, że Unia Europejska to twór, który nie ma możliwości ani podstaw funkcjonowania, a największy problem to uchodźcy. W Niemczech taką partią jest Alternatywa dla Niemiec (AfD), która jednak cały czas nie cieszy się dużą popularmością, a według ostatnich sondaży wręcz na niej traci.
Audio
  • Jerzy Haszczyński i dr hab. Aleksander Gubrynowicz o wyborczych scenariuszach w Niemczech (Kontra-punkt/Jedynka)
Angela Merkel
Angela MerkelFoto: PAP/EPA/CLEMENS BILAN

- Są dwa główne powody takiej sytuacji. Jeden jest tradycyjny. Cały czas, choć już nie tak jak 20-30 lat temu, poglądy skrajne, skierowane przeciwko obcym, są w Niemczech swoistym tabu. Drugi powód jest taki, że w mainstreamie rolę uznanej skrajnej prawicy zawsze odgrywało CSU - podkreśla Jerzy Haszczyński, publicysta "Rzeczpospolitej".

Jeszcze inne okoliczności pozycji Alternatywy dla Niemiec na niemieckiej scenie politycznej dostrzega dr hab. Aleksander Gubrynowicz. - Nie oszukujmy się, AfD to jedna wielka partia protestu, która rozpoczęła swoją karierę nawet nie od imigrantów, tylko od krytyki Unii Europejskiej. Dopiero później, wraz z napływem imigrantów, z którym to problemem początkowo Niemcy nie radziły sobie w ogóle, rzeczywiście retoryka partii zaczęła coraz bardziej grawitować na socjalne lewo przy zachowaniu haseł narodowych - tłumaczy przedstawiciel Instytutu Studiów Politycznych PAN.

Jak goście radiowej Jedynki oceniają szanse Angeli Merkel i czy zbliżające się wybory za naszą zachodnią granicą wpłyną na relacje polsko-niemieckie, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Kontra-punkt

Prowadzi: Grzegorz Ślubowski

Goście: Jerzy Haszczyński ("Rzeczpospolita"), dr hab. Aleksander Gubrynowicz (Instytut Studiów Politycznych PAN)

Data emisji: 6.03.2017

Godzina emisji: 21.09

pg/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Angela Merkel i CDU dostali od wyborców żółtą kartkę"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 13:08
- Może nie jest to porażka Angeli Merkel, ale na pewno nie są to dla niej dobre wyniki. Pytanie, czy Niemcy rzeczywiście chcą radykalnej zmiany. Patrząc na wyniki tych wyborów, jednoznacznej odpowiedzi nie ma - mówi Grzegorz Ślubowski.
rozwiń zwiń