X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Ukraina to nadal część "ruskiego miru"?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 12:39
- Poprzez związki historyczne i kulturowe Ukraina była, jest i jeszcze przez kilka pokoleń będzie częścią ruskiego świata. Natomiast, dzięki Putinowi, zaczęła kształtować się ukraińska tożsamość narodowa. Podczas wizyt na Ukrainie widać takie mentalne, wewnętrzne uświadomienie sobie bycia ciałem odrębnym od rosyjskiego - mówi Agnieszka Bryc z Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu.
Audio
  • Agnieszka Bryc i Witold Jurasz o odrywaniu się Ukrainy od "ruskiego miru" (Kontra-punkt/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Francis McLloyd/Wikimedia Commons, lic. CC BY 2.5

Kilka dni temu na Ukrainie zamknięte zostały rosyjskojęzyczne portale społecznościowe. Dla części komentatorów stało się to o trzy lata za późno, dla innych za wcześnie. - Z zasady jestem przeciwny wszelkiej cenzurze, ale w tym wypadku uważam, że jest to słuszne posunięcie. Skala ataku informacyjnego na Ukrainę jest z rosyjskiej strony gigantyczna - uważa Witold Jurasz, prezes Ośrodka Analiz Strategicznych.

W mentalnym, językowym i cywilizacyjnym sensie Ukraina cały czas jest blisko związana z Rosją, tworzy tzw. ruski mir. Paradoksalnie dotyczy to także osób, które są ukraińskimi patriotami. Czy język jest zatem nośnikiem przynależności do danego narodu? I dlaczego Polska powinna stworzyć własną "fabrykę trolli"? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Kontra-punkt

Prowadzi: Grzegorz Ślubowski

Goście: Agnieszka Bryc (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), Witold Jurasz (prezes Ośrodka Analiz Strategicznych)

Data emisji: 22.05.2017

Godzina emisji: 21.09

pg/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ukraina blokuje rosyjskie portale. To krok w stronę Zachodu?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 19:41
- Obecna sytuacja związana z mediami społecznościowymi na Ukrainie może wskazywać na kolejną próbę zbliżania się do Zachodu. Nie spieszyłbym się jednak z szybką diagnozą - stwierdził na antenie Jedynki prof. Zdzisław Najder.
rozwiń zwiń