X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fake news. "Nie byłoby tej inwazji, gdyby nie kłopoty dziennikarstwa"

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 12:49
- Problemy te związane są z drastycznym często spadkiem przychodów, a co za tym idzie – z obniżeniem poziomu, ze zmniejszeniem składów redakcji - mówi Łukasz Warzecha z tygodnika "Do Rzeczy".
Audio
  • Jak fałszywe informacje wpływają na naszą rzeczywistość i czy możemy się przed tym uchronić (Kontra-punkt/Jedynka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Melpomene/Shutterstock

Jak zwraca uwagę publicysta, dzisiaj dziennikarstwo jest zupełnie inne niż było 15 lat temu. - Po pierwsze dlatego, że ogromną rolę odgrywa teraz internet, czyli nacisk na szybką informację. Jednocześnie brakuje pieniędzy na ludzi, którzy by mogli te informacje sprawdzać. Myślę, że te dwa czynniki nakładają się na siebie - przekonuje Łukasz Warzecha.

Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej" wymienia jeszcze inny aspekt związany ze zjawiskiem tzw. fake news. - W dobie, gdy internet staje się dominującą przestrzenią, w której toczymy dyskusję, i w której pojawiają się nowe informacje, czasem prawdziwe, a czasem fałszywe, jest coraz więcej treści. Serwisy społecznościowe zaczynają rozumieć, że potrzebują instytucjonalnych metod weryfikacji tego, co się w nich pojawia - twierdzi gość radiowej Jedynki.

Czy serwisy społeczniościowe typu Facebook mają charekter neutralny? Jak fake news wpływają na jakość demokracji? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Kontra-punkt

Prowadzi: Grzegorz Ślubowski

Goście: Łukasz Warzecha ("Do Rzeczy"), Michał Kolanko ("Rzeczpospolita")

Data emisji: 12.06.2017

Godzina emisji: 21.08

pg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"By w Rosji coś się zadziało, potrzeba więcej wysiłku niż gdzie indziej"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 12:20
- Rosja jest takim obszarem, gdzie zjawisko entropii działa ze znacznie większą intensywnością i siłą w porównaniu z resztą globu - mówi Piotr Skwieciński, autor książki "Kompleks Rosji".
rozwiń zwiń