X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dr Romuald Sadowski. Papcio dziewczyn z ośrodka

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2016 12:00
Dr Romuald Sadowski od kilkudziesięciu lat przez wychowanki domu poprawczego nazywany jest papciem. - To ciepłe, piękne słowo, jest mi miło, ale bywa, że i smutno, bo w życiu tych nastoletnich dziewcząt nie było bliskiej osoby, do której miałyby zaufanie - mówi.
Audio
  • Dr Romuald Sadowski o pracy w zakładzie poprawczym w Falenicy (Życia rysy/Jedynka)
Ogromna większość dziewcząt trafiających do ośrodka ma za sobą bardzo trudne dzieciństwo (zdjęcie ilustracyjne)
Ogromna większość dziewcząt trafiających do ośrodka ma za sobą bardzo trudne dzieciństwo (zdjęcie ilustracyjne)Foto: GlowImages/EastNews

Dyrektor Schroniska dla Nieletnich i Zakładu Poprawczego w Warszawie-Falenicy podkreśla, że jego największym sukcesem nie są nowoczesne boiska i sale, ale atmosfera panująca w ośrodku, dzięki której dziewczęta czują się "w miarę bezpiecznie".

Jednak nie wszystkim wychowankom dr. Sadowskiego udaje się wyjść na prostą. W ośrodku w Falenicy przebywała m.in. Ola Gietner, znana dzięki świetnie przyjętej roli w filmie "Cześć, Tereska". - Mam z nią kontakt do dziś, z tym że wciąż zmaga się ona z własnymi problemami, które są skutkiem bardzo traumatycznych, tragicznych przeżyć. Jej problemem - upoważniła mnie do mówienia o tym - jest uzależnienie - przyznaje gość Jedynki. - Po opuszczeniu naszej placówki Ola złamała prawo, znalazła się w więzieniu - dodaje.

Gość audycji wspomina też śluby swoich wychowanek i opowiada, jak - niczym ojciec - prowadził panny młode do ołtarza. Wyjaśnia również, jakie nieprawidłowości zauważa w praktyce kierowania młodych ludzi do różnych ośrodków przez sądy i przyznaje, że dla dobra swoich wychowanek... łamał prawo!

***

Tytuł audycji: "Życia rysy" w cyklu "Twarzą w twarz".

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: dr Romuald Sadowski (dyrektor Schroniska dla Nieletnich i Zakładu Poprawczego w Warszawie-Falenicy)

Data emisji: 3.10.2016

Godzina emisji: 23.04

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Psycholog: współczuję dzieciom-sprawcom

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 21:28
Nastolatek zabija swoich rodziców, dwie dziewczyny razem popelniają samobójstwo. Co rodzice wiedzą o swoich dzieciach i jak mogą do nich dotrzeć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siostra, która ratuje narkomanów znad krawędzi

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 19:07
- Odnajduję się w kontakcie z ludźmi uzależnionymi, do tego zostałam powołana - siostra Jolanta Glapka z Fundacji "Pasja życia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowy, które kształtują naszą przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 12:10
- Coach, to jest taka osoba, która zadaje pytania i przeprowadza wartościową rozmowę. Coach nie mówi ludziom, jak mają postępować, ale szuka z klientem właściwych rozwiązań i opcji. Jest to taki towarzysz w rozmowie w procesie w dochodzeniu do celów - wyjaśniała Magda Macyszyn, coach kobiet.
rozwiń zwiń