Eksperci na rzecz dzieci z "niepełną sprawnością"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2016 10:35
Krzysztof Drwal w przeszłości związany był m.in. z radiową Jedynką, a dziś pracuje dla Telewizji Polskiej. Jednak to nie dziennikarstwo jest jego głównym zajęciem. Gość audycji działa w tarnowskim stowarzyszeniu "Ich lepsze jutro".
Audio
  • Krzysztof Drwal o działalności stowarzyszenia "Ich lepsze jutro" (Życia rysy/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: GlowImages/EastNews

To organizacja na rzecz dzieci niepełnosprawnych, które Krzysztof Drwal nazywa dziećmi z "niepełną sprawnością". Od wielu innych różni się tym, że założyli ją nie rodzice, ale eksperci. - Specjaliści w dziedzinach logopedii, psychologii, pedagogiki przychodzili do różnych stowarzyszeń i fundacji z nowymi pomysłami, proponowali nowe metody terapii, ale pojawiała się ściana i argumenty rodziców: "nie, bo zawsze robiliśmy to tak" - opowiada.

Krzysztof Drwal Specjaliści w dziedzinach logopedii, psychologii, pedagogiki przychodzili do różnych stowarzyszeń i fundacji z nowymi pomysłami, proponowali nowe metody terapii, ale pojawiała się ściana

Zamiast więc pukać od drzwi do drzwi, specjaliści założyli własne stowarzyszenie, do którego zaprosili także dziennikarza. - W Tarnowie byłem już trochę znany, założyciele organizacji potrzebowali lokomotywy, kogoś, kto pomoże wyważyć zamknięte drzwi - przyznaje Krzysztof Drwal.

Dziś w ramach organizacji działają przedszkole "Mały książę" (głównie dla dzieci z autyzmem), poradnia psychologiczno-pedagogiczna, gabinet integracji sensorycznej i aktywna świetlica pedagogiczna.

Dlaczego - zdaniem gościa Jedynki - dzieci z autyzmem nie powinny trafiać do przedszkoli integracyjnych? Na czym polega zaburzenie integracji sensorycznej, które w różnym stopniu dotyka praktycznie każdego człowieka? O tym w audycji.

***

Tytuł audycji: "Życia rysy" w cyklu "Twarzą w twarz".

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Krzysztof Drwal (dziennikarz telewizyjny i radiowy, prezes stowarzyszenia "Ich lepsze jutro")

Data emisji: 3.10.2016

Godzina emisji: 23.04

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niepełnosprawni intelektualnie otworzą kawiarnię

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 13:00
Osoby z niepełnosprawnością intelektualną rzadko znajdują pracę. - Po skończeniu szkoły specjalnej dzieci zostają w czterech ścianach z pilotem - mówi Blanka Popowska, założycielka Fundacji "Też Chcemy Być".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieci niepełnosprawne problemem dla systemu edukacji?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2016 18:40
- Rolą systemu oświaty czy poszczególnych szkół jest indywidualizacja i dostosowanie się do każdego ucznia - powiedział w audycji "Debata Jedynki" socjolog Paweł Kubicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gajusz" - miejsce pełne miłości i opieki

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 10:50
Nazywana "cesarzową" Tisa Żawrocka–Kwiatkowska to matka, filmoznawca i podróżniczka, która od 20 lat pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzicom.
rozwiń zwiń