X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maciej Gnyszka - zdobywa pieniądze na szczytne cele

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 12:40
Zebrał 7 mln zł, ale nie dla siebie. Z wykształcenia jest architektem, zawodowo zajmuje się fundraisingiem, a w ramach swojej pracy jada śniadania z biznesmenami. Bohaterem audycji jest Maciej Gnyszka.
Audio
  • Maciej Gnyszka o pracy fundraisera w sektorze organizacji społecznych (Życia rysy/Jedynka)
Maciej Gnyszka podczas licytacji charytatywnej na gali konkursu Miss World Poland 2015 w Warszawie
Maciej Gnyszka podczas licytacji charytatywnej na gali konkursu Miss World Poland 2015 w WarszawieFoto: PAP/Marcin Obara

Gość Agaty Puścikowskiej działa na styku organizacji społecznych i biznesowych, zdobywając fundusze na cele społeczne. Łącznie dla organizacji pozarządowych zebrał już ponad 7 mln zł. A wszystko zaczęło się od wyjazdu na Erasmusa do Monachium i założenia bloga. - Szybko porwała mnie pasja publicystyczna. Zacząłem pisać nie tylko o wyjeździe, ale o wszystkim. Na tej kanwie stałem się dość rozpoznawalną postacią w społeczności Frondy - opowiada Maciej Gnyszka.

Jego aktywność zaowocowała propozycją dołączenia do zespołu portalu i zajęcia się jego stroną finansową. - Ponieważ nigdy tego nie robiłem, pomyślałem, że jestem najlepszą osobą, żeby spróbować. W ciągu roku zbudowaliśmy stabilne finansowanie dla portalu. W pewnym momencie myślałem, że słowo fundraising to mój neologizm. Dopiero potem okazało się, że w USA stowarzyszenia fundraiserów istnieją od stulecia - przyznaje Gnyszka.

W audycji mówi też o stereotypie złego bogacza, wirusie marksizmu i śniadaniach biznesowych, które organizuje. Zdradza też, jakich ludzi chciałby widzieć na liście 100 najbogatszych przedsiębiorców.

***

Tytuł audycji: Życia rysy w paśmie Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Maciej Gnyszka (fundraiser)

Data emisji: 9.09.2017

Godzina emisji: 20.10

mg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podatki i zasiłki. Komu zabrać, by mieć dla innych?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 16:12
Podatek bankowy i od supermarketów, od posiadania psów, a do tego janosikowe, opłaty targowe, miejscowe, klimatyczne... Jakie koszty ponosimy wskutek podatków nałożonych na innych oraz przyznanych ulg i zasiłków?
rozwiń zwiń