Maria Bober. Śpiewająca pielęgniarka

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2017 10:00
Pierwszego dnia Świąt gościliśmy Marię Bober - mieszkającą w Niemczech pielęgniarkę, która odkryła w sobie nową pasję. Jest to śpiew, głównie religijny. 
Audio
  • Maria Bober. Śpiewająca pielęgniarka (Życia rysy/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Chinnapong

Bohaterka audycji pracuje na oddziale chirurgii wypadkowej już prawie 25 lat. - Czuję moją pracę, te pierwsze momenty po operacjach są trudne, wtedy pracuję nie tylko jako pielęgniarka, ale też jako psycholog, podnoszę na duchu. To powoduje, że czuję się spełniona. Drugim aspektem jest to, że dzięki mojej pracy bardziej cenię życie. W szpitalu toczy się ciągła walka między życiem a śmiercią - mówi Maria Bober.

Gość Agaty Puścikowskiej w Niemczech pracuje, a w Polsce koncertuje - w domach opieki społecznej, parafiach, domach kultury. Szczególnie lubi śpiewać kolędy, a jej wykonania biją rekordy popularności w internetowym serwisie wideo.

W audycji mówi o tym, jak łączy swoją pracę i pasję. Opowiada też o najbardziej wzruszających spotkaniach z pacjentami, o niezwykłych wydarzeniach, które nazywa cudami, a także o tym, jak wyglądają Święta w niemieckim szpitalu.

W nagraniu wysłuchacie kolędy "Cicha noc" w wykonaniu Marii Bober w wersji polsko-japońskiej.

***

Tytuł audycji: Życia rysy w paśmie Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Maria Bober (pielęgniarka, wokalistka)

Data emisji: 25.12.2017

Godzina emisji: 20.12

mg/kd

Czytaj także

Robert Chojnacki zagrał "Polskie kolędy" na saksofonie

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 19:00
Świąteczna płyta Chojnackiego miała swoją premierę 1 grudnia, ale powstawała latami. - Jak człowiek zamierza coś zrobić z potrzeby ducha, to rogaty mu przeszkadza - mówi twórca.
rozwiń zwiń