"Malując świętych mam wrażenie, że moja ręka jest prowadzona"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 14:00
- Wierzę w obcowanie śwętych. Wierzę w ich obecność w moim codziennym życiu. Myślę, że to z tego też może wynikać jakoś - powiedziała w radiowej Jedynce Julitta Biały.
Audio
  • "Malując świętych mam wrażenie, że moja ręka jest prowadzona" (Życia rysy/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Julitta Biały jest malarką. Malarstwo - obecnie głównie sakralne - jest jej wielką pasją. 

- Malując świętych czasem mam wrażenie, że - nie chcę, by to zabrzmiało jakoś górnolotnie - ta moja ręka jest w jakimś sensie prowadzona. Nie zawsze tak jest, ale często mam takie uczucie - powiedziała gość audycji "Życia rysy".

- Na przykład jak namalowałam Matkę Teresę miałam takie poczucie, że jest to prowadzenie. Potem popatrzyłam na ten portret i byłam nim absolutnie zachwycona. Nie chcę, by to zabrzmiało pysznie, ale tak było - wskazała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Julitta Biały opowiedziała o swojej przyjaźni z księdzem Jerzym Popiełuszką, zamiłowaniu do flamenco oraz relacji z ojcem - prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem.

***

Tytuł audycji: Życia rysy w paśmie Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Julitta Biały (malarka, tłumacz)

Data emisji: 8.01.2018

Godzina emisji: 20.11

kk

Zobacz więcej na temat: Agata Puścikowska STYL ŻYCIA

Czytaj także

Dom Chłopaków. Siostry dominikanki walczą o swoich podopiecznych

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 12:26
Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach, w którym żyje 56 niepełnosprawnych chłopców musi zostać zamknięty wraz z końcem roku, a chłopcy musieliby zostać rozwiezieni do domów pomocy rozrzuconych po całym kraju. Siostry stanęły na głowie, aby tak się nie stało...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Bober. Śpiewająca pielęgniarka

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2017 10:00
Pierwszego dnia Świąt gościliśmy Marię Bober - mieszkającą w Niemczech pielęgniarkę, która odkryła w sobie nową pasję. Jest to śpiew, głównie religijny. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Postanowienia noworoczne. Planujemy lepszych siebie

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 15:20
Mówi się, że na początku kolejnego roku należy coś zmienić w swoim życiu. Podobno aż 90 proc. Polaków robi postanowienia noworoczne. O tym co zrobić, by życzenia noworoczne się spełniły i czy jest to w ogóle możliwe rozmawialiśmy w "Życia rysach" z psycholog dr Sabiną Zalewską.
rozwiń zwiń