5-latek na wózku inwalidzkim wjechał nad Morskie Oko

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 11:19
Niedawno media obiegła informacja o tym, że 5-letni Arek wjechał na wózku inwalidzkim nad Morskie Oko. Kilka dni wcześniej internet śmiał się z turystów, którzy, gdy się okazało, że jest na tyle późno, że fasiągi już nie kursują, wezwali służby ratunkowe, aby zwiozły ich do Zakopanego.
Audio
  • 5-latek na wózku inwalidzkim wjechał nad Morskie Oko (Życia rysy/Jedynka)
Morskie Oko zimą (zdjęcie ilustracyjne)
Morskie Oko zimą (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com

- W przerwie między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem wyruszyliśmy na spacer, nad Morskie Oko. Nigdy jeszcze tam nie byliśmy. Nie braliśmy pod uwagę, że to może się w taki sposób rozwinąć. Nie mieliśmy zielonego pojęcia, że coś takiego może z tego wyniknąć - powiedziała w audycji "Życia rysy" mama Arka Marzena Sadłoń.

Rozmówczyni Agaty Puścikowskiej przyznała, że nie słyszała o turystach, którzy wzywali służby ratunkowe. Ich spacer nie miał być happeningiem. - To nie była zaplanowana akcja typu "my potrafimy - to wy też" - wskazała. - Po prostu wyznaczyliśmy sobie taki cel - przespacerować się nad Morskie Oko. Tam jest trasa bardzo dla nas sprzyjająca, bo jest asfalt - wyjaśniła.

Gość radiowej Jedynki podkreśliła, że jej rodzina w codziennym życiu nie szuka na siłę barier, wymówek, dla których coś miałoby być dla nich niemożliwe. - Wychodzimy z założenia, że jeśli będzie trudno, tym większa będzie satysfakcja - wytłumaczyła. - Gdybyśmy skorzystali z fasiągu, to nie byłoby to. Nie po to przyjechaliśmy w to miejsce - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której mówiliśmy o tym, jak mądrze wychowywać dziecko z niepełnosprawnością.

***

Tytuł audycji: Życia rysy w paśmie Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Marzena Sadłoń (mama 5-letniego Arka, inżynier wiertnictwa, nafty i gazu, fotograf, autorka bloga nakolkach.com)

Data emisji: 15.01.2018

Godzina emisji: 20.12

kk/kh

Czytaj także

Arek na wózku inwalidzkim wjechał na Morskie Oko. Boniek: proszę o kontakt jak chcesz tak dojechać na mecz Repry

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 12:22
Pięcioletni Arek na wózku inwalidzkim dotarł do schroniska nad Morskim Okiem. Dla chłopca taka wycieczka to wyczyn. Zbigniew Boniek, prezes PZPN jest pod dużym wrażeniem postawy tego prawdziwego turysty. 
rozwiń zwiń