X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Rzadko mamy okazję być świadkiem historycznych wydarzeń"

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 13:08
- Nie da się do tego podchodzić bez emocji, bo człowiek wie co fotografuje. Nie da się wyłączyć emocji stojąc nad dołami, gdzie wrzucali naszych bohaterów - mówi w audycji "Życia rysy" fotograf i dokumentalista IPN Piotr Życiński.
Audio
  • "Rzadko mamy okazję być świadkiem historycznych wydarzeń" (Życia rysy/Jedynka)
Na Łączce powązkowskiej nekropolii w latach 1948-56 komunistyczna bezpieka ukryła ciała kilkuset ofiar - często byli to żołnierze, walczący z sowietyzacją Polski
Na Łączce powązkowskiej nekropolii w latach 1948-56 komunistyczna bezpieka ukryła ciała kilkuset ofiar - często byli to żołnierze, walczący z sowietyzacją PolskiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Piotr Życieński ostatnie 5 lat, kadr po kadrze, dzień po dniu, dokumentował fotograficznie prace ekshumacyjne w kwaterze "Ł" na warszawskich Powązkach. Na "Łączce" w latach 1948-1956 komunistyczna bezpieka pochowała ciała kilkuset osób skazanych na śmierć, którymi często byli żołnierze antykomunistycznego podziemia. Dotychczas wydobyto szczątki ponad dwustu osób.

- Mam to szczęście, że mogłem tam być. Z jednej strony cieszę się, że wreszcie się te prace zakończyły po tylu latach, a z drugiej strony czegoś mi brakuje - mówi gość Jedynki. - Rzadko kiedy mamy okazję być świadkiem historycznych wydarzeń. Ja miałem pełną świadomość kogo tam szukamy, gdzie jestem i dlaczego tam jestem. Byłem w 100 procentach przekonany, że to jest jeden z ważniejszych momentów mojego życia - podkreśla Piotr Życieński. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Życia rysy w paśmie Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Piotr Życieński (fotograf, dokumentalista IPN)

Data emisji: 5.02.2018

Godzina emisji: 20.12

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wolontariat w Kwaterze Ł krok po kroku. "To wyjątkowe miejsce"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2017 17:33
- Największą nagrodą będzie dla mnie to, gdy wszyscy Polacy będą myśleć o Żołnierzach Wyklętych-Niezłomnych jak o bohaterach, bo jesteśmy w tym temacie podzieleni - mówi wolontariusz Krzysztof Wieczorek.
rozwiń zwiń