O marzeniu, które ukształtowało całe życie...

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 11:30
- Tak się właściwie złożyło, że wszystko co teraz robię, jest owocem tego, co działo się w 1989 roku - mówi w audycji "Życia rysy" Karolina Olczedajewska-Witek, która reprezentowała wówczas Polskę na międzynarodowym festiwalu piosenki dziecięcej Zecchino d’Oro. Miała wtedy 5 lat. 
Audio
  • O marzeniu, które ukształtowało całe życie... (Życia rysy/Jedynka)
Chór dziecięcy z Bolonii Piccolo Coro dell Antoniano, liczący 48 dzieci w wieku od 3,5 do 12 lat w lipcu 1987 roku przybył do Polski na gościnne występy
Chór dziecięcy z Bolonii Piccolo Coro dell Antoniano, liczący 48 dzieci w wieku od 3,5 do 12 lat w lipcu 1987 roku przybył do Polski na gościnne występy Foto: PAP/Jerzy Ochoński

Od tamtej pory wiedziała, że pewnego dnia pójdzie w ślady Mariele Ventre, dyrygentki włoskiego chóru Piccolo Coro dell’Antoniano, którą poznała i pokochała podczas festiwalu, i założy własny chór dziecięcy. Tak też się stało. Jest założycielką i dyrygentką chóru dziecięcego Mille Voci.  

- Było to wydarzenie, które ukształtowało moje życie. To, co teraz robię, to konsekwencja tego, czego Mariele Ventre mnie nauczyła i co rozbudziła przed latami w małej dziewczynce. Ja już wtedy chciałam robić wszystko tak, jak ona. Chciałam ją naśladować w wielu kwestiach. Pewnie nie we wszystkich mi się udaje. Chociażby w grze na fortepianie jestem dużo gorsza - mówi Karolina Olczedajewska-Witek.

Mille Voci to chór dziecięcy działający na warszawskim Grochowie składający się z ponad 90 dzieci w trzech grupach wiekowych. - Tak się jakoś złożyło, że marzenie 5-letniej dziewczynki po prostu mogło się ziścić. Być może dlatego, że spotkałam odpowiednich ludzi w odpowiednim momencie - podkreśla rozmówczyni Agaty Puścikowskiej.

Jak to się stało, że Karolina Olczedajewska-Witek trafiła w dzieciństwie na przesłuchanie do zespołu Piccolo Coro dell’Antoniano? Jaka była prywatnie Mariele Ventre? Skąd pomysł na nazwę chóru Mille Voci? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.  

***

Tytuł audycji: Życia rysy w paśmie Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Karolina Olczedajewska-Witek (założycielka i dyrygentka Chóru MILLE VOCI)

Data emisji: 12.03.2018

Godzina emisji: 20.15

kh/kk

Czytaj także

5-latek na wózku inwalidzkim wjechał nad Morskie Oko

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 11:19
Niedawno media obiegła informacja o tym, że 5-letni Arek wjechał na wózku inwalidzkim nad Morskie Oko. Kilka dni wcześniej internet śmiał się z turystów, którzy, gdy się okazało, że jest na tyle późno, że fasiągi już nie kursują, wezwali służby ratunkowe, aby zwiozły ich do Zakopanego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nigdy nie jest za późno na odbicie się od dna

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 14:08
Pił, ćpał, bił i nienawidził. Młodość Piotra Plichty była przepełniona przemocą. Przez kilka lat staczał się, a do zagłady był tylko jeden krok.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rzadko mamy okazję być świadkiem historycznych wydarzeń"

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 13:08
- Nie da się do tego podchodzić bez emocji, bo człowiek wie co fotografuje. Nie da się wyłączyć emocji stojąc nad dołami, gdzie wrzucali naszych bohaterów - mówi w audycji "Życia rysy" fotograf i dokumentalista IPN Piotr Życiński.
rozwiń zwiń