Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny w Otwocku pomaga maluchom czekającym na lepszą przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 17:20
Kinga Błaszczyk - jak mówi - ma obciążenie genetyczne, żeby pomagać. Rozglądała się i czekała na wewnętrzny sygnał, że znalazła swoje miejsce. Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny w Otwocku odkryła zupełnie przypadkiem. O pracy ośrodka i trafiających tam dzieciach opowiedziała w "Życia rysach". 
Audio
  • Jakiej pomocy rzeczywiście potrzebują dzieci? (Życia rysy/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny Fundacji Rodzin Adopcyjnych przyjmuje noworodki i niemowlęta w wieku od urodzenia do ukończenia pierwszego roku życia z województwa mazowieckiego. Jak mówi gość Agaty Puścikowskiej, dzieci trafiają do ośrodka z powodu bardzo różnych sytuacji.

- Ponieważ placówka jest interwencyjna, bardzo często przyjeżdżają dzieci z interwencji policji. Czasami rodziny nie są wydolne wychowawczo. Czasami są to dzieci zostawiane w szpitalach, ponieważ mamy - bardzo często z prawdziwej wielkiej miłości - zostawiają dzieci, bo z wielu przyczyn nie mogą z nimi być. Są dzieci przywiezione z okien życia, są też dzieci zostawiane na przystankach - tłumaczyła.

Kiedy obcuje się z dziećmi porzuconymi - serce pęka. Ale są i historie ze szczęśliwym zakończeniem. – Tych historii z happy endem jest na szczęście naprawdę dużo. Zdecydowana większość dzieci albo trafia do rodzin adopcyjnych albo zastępczych lub też wraca do biologicznych rodziców. To jest bardzo budujące – mówiła Kinga Błaszczyk.

Jak można wesprzeć ośrodek? Jakiej pomocy rzeczywiście potrzebują dzieci? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

*** 

Tytuł audycji: Życia rysy w paśmie Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Kinga Błaszczyk (pracownik IOP w Otwocku)

Data emisji: 26.03.2018

Godzina emisji: 20.14

abi/mg

Czytaj także

Osoby niepełnosprawne są wyjątkowymi twórcami sztuki

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 18:06
Bardzo często nie wiemy, jakie cuda wychodzą z serca i umysłu osób, które nie są w pełni sprawne i mają wyrobioną wrażliwość. O sztuce w wykonaniu osób niepełnosprawnych w "Damskiej torebce" mówiły Paulina Gruszecka i Katarzyna Nowak, dziewczyny z niepełnosprawnościami, laureatki Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobieta o wielkim sercu

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 14:40
Stworzyła całkowicie społeczny system pomocy rodzicom i dzieciom leczącym się w Centrum Zdrowia Dziecka, przyjeżdżającym z całej Polski, którym w wielu przypadkach zawalił się cały świat. Anna Ojer jest dowodem na to, że gdy się ma serce i odrobinę energii do działania, można łączyć ludzi w czynieniu dobra. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

1 procent to może mało, ale pomaga potrzebującym

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2018 16:10
Część Polaków już rozliczyła się z fiskusem za 2017 rok, ale wielu podatników odkłada wypełnienie deklaracji podatkowej na ostatnią chwilę. Warto przy tym zastanowić się nad przekazaniem 1 procenta podatku potrzebującym.
rozwiń zwiń