X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Siostry boksują się o pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 17:00
Na niekonwencjonalny pomysł wpadły siostry ze Zgromadzenie Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa. Dosłownie podjęły w tym celu rękawice.
Audio
  • Pomoc dla Domu Dziecka w Siennicy )Życia rysy/Jedynka)
Siostry kapucynki z Domu Dziecka w Siennicy
Siostry kapucynki z Domu Dziecka w SiennicyFoto: www.suorecappuccine.org/pl

Siostry zbierają na remont prowadzonego przez nie Domu Dziecka w Siennicy. W domu opiekę i pomoc znajduje 14-16 wychowanków. Są to głównie dziewczęta. Siostry starają się szybko regulować sytuację prawną wychowanek rozpoznając ich sytuację rodzinną i pomóc w powrocie do domu naturalnego lub też znaleźć zastępcze środowisko rodzinne. Dla tych zaś wychowanek, które są z nami do usamodzielnienia staramy się stworzyć jak najlepsze warunki rozwoju psycho-fizycznego i duchowego. 

Kierująca domem siostra Anna Gadzała opowiada o tym jak wygląda życie, święta w niewielkim domu dziecka, a także o niekonwencjonalnym pomyśle zbierania pieniędzy na remont domu. - Zgłosiło się pięć sióstr, czyli połowa, bo jest nas dziesięć - mówi. Film wrzucony do internetu cieszył się ogromną popularnością.

Posłuchaj całej rozmowy, z której dowiesz się kto wpadł na pomysł niezwykłej promocji. A także jakie zadanie na najbliższą przyszłość stoi przed zakonnicami?


*** 

Tytuł audycji: Życia rysy w paśmie Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: siostra Anna Gadzała (kierująca domem dziecka w Siennicy)

Data emisji: 2.04.2018

Godzina emisji: 20.14

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielka Sobota. Czas patrzenia w otchłań

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2018 17:15
W dzień przed niedzielą wielkanocną w centrum zainteresowania wielu z nas jest święconka - barwne pisanki, udekorowane koszyczki, kurczaczki i zajączki. Jednak dla chrześcijan jest to przede wszystkim czas refleksji, w Wielką Sobotę Jezus "zstąpił do otchłani". Czym ona jest?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ks. Waldemar Chrostowski: moc i siła tradycji jest bardzo przekonująca

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2018 09:42
- Od kilkunastu stuleci to miejsce otoczone jest czcią i modlitwą - tak o Grobie Bożym w Jerozolimie mówił w "Sygnałach dnia" ksiądz Waldemar Chrostowski.
rozwiń zwiń