Siostry boksują się o pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 17:00
Na niekonwencjonalny pomysł wpadły siostry ze Zgromadzenie Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa. Dosłownie podjęły w tym celu rękawice.
Audio
  • Pomoc dla Domu Dziecka w Siennicy )Życia rysy/Jedynka)
Siostry kapucynki z Domu Dziecka w Siennicy
Siostry kapucynki z Domu Dziecka w SiennicyFoto: www.suorecappuccine.org/pl

Siostry zbierają na remont prowadzonego przez nie Domu Dziecka w Siennicy. W domu opiekę i pomoc znajduje 14-16 wychowanków. Są to głównie dziewczęta. Siostry starają się szybko regulować sytuację prawną wychowanek rozpoznając ich sytuację rodzinną i pomóc w powrocie do domu naturalnego lub też znaleźć zastępcze środowisko rodzinne. Dla tych zaś wychowanek, które są z nami do usamodzielnienia staramy się stworzyć jak najlepsze warunki rozwoju psycho-fizycznego i duchowego. 

Kierująca domem siostra Anna Gadzała opowiada o tym jak wygląda życie, święta w niewielkim domu dziecka, a także o niekonwencjonalnym pomyśle zbierania pieniędzy na remont domu. - Zgłosiło się pięć sióstr, czyli połowa, bo jest nas dziesięć - mówi. Film wrzucony do internetu cieszył się ogromną popularnością.

Posłuchaj całej rozmowy, z której dowiesz się kto wpadł na pomysł niezwykłej promocji. A także jakie zadanie na najbliższą przyszłość stoi przed zakonnicami?


*** 

Tytuł audycji: Życia rysy w paśmie Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: siostra Anna Gadzała (kierująca domem dziecka w Siennicy)

Data emisji: 2.04.2018

Godzina emisji: 20.14

ag


Czytaj także

Wielka Sobota. Czas patrzenia w otchłań

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2018 17:15
W dzień przed niedzielą wielkanocną w centrum zainteresowania wielu z nas jest święconka - barwne pisanki, udekorowane koszyczki, kurczaczki i zajączki. Jednak dla chrześcijan jest to przede wszystkim czas refleksji, w Wielką Sobotę Jezus "zstąpił do otchłani". Czym ona jest?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ks. Waldemar Chrostowski: moc i siła tradycji jest bardzo przekonująca

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2018 09:42
- Od kilkunastu stuleci to miejsce otoczone jest czcią i modlitwą - tak o Grobie Bożym w Jerozolimie mówił w "Sygnałach dnia" ksiądz Waldemar Chrostowski.
rozwiń zwiń