Matka Prawnik pomaga kobietom po utracie ciąży

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 13:00
Bloguje o prawach kobiet w ciąży i matek oraz udziela im indywidualnych porad prawnych. Ponadto bezpłatnie pomaga kobietom, które straciły dziecko, za co w tym roku otrzymała Tulipana Narodowego Dnia Życia. Gościem audycji była Katarzyna Łodygowska w sieci znana jako Matka Prawnik.
Audio
  • Matka Prawnik o pomocy kobietom po utracie ciąży (Życia rysy/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/KieferPix

Katarzyna Łodygowska tematem poronień zajęła się, gdy zaczął on dotyczyć osób w jej otoczeniu. - Gdy sama zostałam mamą, dotarło do mnie, ile te kobiety mają za sobą przejść, ile je to kosztuje i jak je to naznacza na całe życie. Mówimy tu zarówno o dzieciach utraconych na początku ciąży, jak i w późniejszych etapach - przekonuje.

Podkreśla także, że jej zdaniem to sama kobieta powinna mieć możliwość określenia, kiedy postrzega swoją ciążę jako dziecko. - Zgodnie z ustawą o Rzeczniku Praw Dziecka o dziecku możemy mówić od dnia poczęcia. Nie widzę problemu, gdy rodzice już po pierwszych dwóch kreskach na teście mówią o zarodku "moje dziecko" - mówi Katarzyna Łodygowska.

Opowiada też o potrzebach edukacji, także personelu medycznego, w tematyce pomocy kobietom, które straciły dziecko. Zdradza także swoje plany założenia fundacji.

***

Tytuł audycji: Życia rysy w paśmie Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Katarzyna Łodygowska (Matka Prawnik)

Data emisji: 9.04.2018

Godzina emisji: 20.12

mg/kh

Czytaj także

Sytuacja kobiet na rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 20:49
Kobiety są coraz lepiej wykształcone, a za tym idzie wzrost ich aspiracji zawodowych czy potrzeba uzyskania samodzielności finansowej. Zatrudnienie kobiet wymaga jednak stworzenia im odpowiednich warunków pracy, szczególnie w niektórych okresach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak ukoić ból po stracie dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 11:54
- Kiedy trafiłam na nocny dyżur do jednego z warszawskich szpitali, lekarka nie chciała mnie zbadać. Zachowywała się tak, jakby tak wczesna ciąża, to jeszcze nie była ciąża - mówi w audycji "Życia rysy" Anna Konopka, która straciła dziecko w 6. tygodniu ciąży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wspierać osoby w żałobie? Nigdy nie mów: "nie płacz"!

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 10:00
"Rozmawiać o śmierci znaczy podobno umieć żyć" - tak podczas tegorocznych Targów Książki w Krakowie mówił Éric-Emmanuel Schmitt, autor książki "Oskar i pani Róża". Ale jak rozmawiać na tak trudny temat?
rozwiń zwiń