Trójka dzieci , kryzys zawodowy i... sukces na rynku księgarskim

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 09:34
- Wierzę w to, że jeśli sytuacja jest zakręcona i pozornie bez wyjścia, to nagle okazuje się, że prowadzi ona do czegoś lepszego, niż było na początku. Mi się taka sytuacja wydarzyła - powiedziała w radiowej Jedynce Justyna Bednarek.
Audio
  • Mama trójki dzieci, która podbiła rynek księgarski (Życia rysy/Jedynka)
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)
"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)"Foto: Poradnika K

W audycji "Życia rysy" Justyna Bednarek mówiła o swojej drodze zawodowej. Opowiedziała o tym, jak zaczynała jako tłumaczka (z wykształcenia jest romanistką). Później koleżanka wciągnęła ją w świat kolorowych magazynów dla kobiet. W międzyczasie gość Jedynki urodziła trójkę dzieci.

- Chociaż pracowałam w różnych miejscach, od niepamiętnych czasów marzyłam o tym, by być pisarką. Bałam się jednak, że się nie uda - podkreśliła. - Przyszedł taki okres, że stanęłam pod ścianą. Czułam się niespełniona - wskazała. - Miałam 43 lata. Dotarło do mnie, że to jest właściwie ostatni moment - dodała.

W 2006 roku ukazały się "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" (wydawnictwo Poradnia K). Książka zdobyła kilka nominacji i nagród, m.in. miano Najlepszej Książki Dziecięcej w konkursie "Przecinek i Kropka". Dziś Bednarek ma na koncie ponad 20 pozycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Życia rysy w paśmie Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Justyna Bednarek (romanistka, dziennikarka, tłumaczka oraz autorka książek dla dzieci)

Data emisji: 16.04.2018

Godzina emisji: 20.14

kk/kh

Zobacz więcej na temat: Agata Puścikowska książki

Czytaj także

O marzeniu, które ukształtowało całe życie...

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 11:30
- Tak się właściwie złożyło, że wszystko co teraz robię, jest owocem tego, co działo się w 1989 roku - mówi w audycji "Życia rysy" Karolina Olczedajewska-Witek, która reprezentowała wówczas Polskę na międzynarodowym festiwalu piosenki dziecięcej Zecchino d’Oro. Miała wtedy 5 lat. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matka Prawnik pomaga kobietom po utracie ciąży

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 13:00
Bloguje o prawach kobiet w ciąży i matek oraz udziela im indywidualnych porad prawnych. Ponadto bezpłatnie pomaga kobietom, które straciły dziecko, za co w tym roku otrzymała Tulipana Narodowego Dnia Życia. Gościem audycji była Katarzyna Łodygowska w sieci znana jako Matka Prawnik.
rozwiń zwiń