Dramat, który niesie ze sobą dobro

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 09:25
Historia Iwony Lis pokazuje, że wielki dramat można przekuć w wielkie działanie. Mijają kolejne lata od wypadku samochodowego, w którym straciła swoje nienarodzone jeszcze dziecko.
Audio
  • Z Iwoną Lis rozmawiała Agata Puścikowska (Życia rysy/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Ramona Heim/Shutterstoc

- Wypadek wydarzył się nie z naszej winy. Podróżowaliśmy samochodem, ktoś w nas uderzył. Cudem uszłam z życiem. Miałam połamane nogi, rękę, żebra, doznałam krwotoku wewnętrznego. To było tragiczne wydarzenie, które zaważyło na moim dalszym życiu – mówiła w rozmowie z Agatą Puścikowską. 

Iwona Lis dochodziła do siebie przez pięć lat. W tym czasie otrzymała ogromne wsparcie ze strony rodziny, ale nie ze strony psychologa. - Myślę, że gdybym otrzymała wsparcie merytoryczne, którego wtedy potrzebowałam, doszłabym do siebie szybciej - uważa.

Teraz Iwona Lis sama pomaga poszkodowanym w wypadkach. Jej fundacja Forani swoim podopiecznym daje wsparcie, którego sama nie mogła doświadczyć. Jak mówi, duch jej nienarodzonej córki Ani czuwa nad nią i całą fundacją.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Życia rysy w paśmie Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Iwona Lis (psycholog, fundacja Forani)

Data emisji: 7.05.2018

Godzina emisji: 20.14

abi/kh

Czytaj także

Emerytury dla matek z czwórką dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 18:00
Czy to dobry pomysł, by matki pracujące w domu i wychowujące minimum czworo dzieci otrzymywały emerytury? Czy praca kobiety w domu jest wyborem czy koniecznością? Jaką ma wartość? Czy jest właściwie oceniana i doceniana? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Helena Pyz - lekarka trędowatych w Indiach

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 12:00
- Trędowaty to człowiek odrzucony, niechciany przez nikogo. Tak często czują się moi pacjenci - mówiła w "Życia rysach" dr Helena Pyz, która od niemal 30 lat pracuje w indyjskim ośrodku Jeevodaya dla osób chorych na trąd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Woliński: porażki są błogosławione

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 11:00
Paweł Woliński jeszcze na studiach rozpoczął karierę biznesową. - W biznesie doświadczyłem wszystkiego. I obfitowałem, i bankrutowałem - mówi. I przyznaje, że w którymś momencie taka kariera przestała go satysfakcjonować. Dziś jako dyrektor organizacji Citizen Go zajmuje się sprawami społecznymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsza Komunia to nie ślub

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 17:00
W kolorowych pisemkach można przeczytać, że wyprawienie dziecku Pierwszej Komunii przypomina obecnie zorganizowanie wesela. Podobno ma być drogo, komercyjnie i z pompą. Czy ten obraz jest prawdziwy? 
rozwiń zwiń