Judyta Syrek - dziennikarka od mnichów

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 12:00
Studiowała filozofię, a na studiach była, jak mówi, "bardzo bliska fascynacji ruchami z pogranicza agnostycyzmu". Po jednym z egzaminów trafiła jednak na dominikanina, ojca Joachima Badeniego, który skierował ją w zupełnie inną stronę.
Audio
  • Judyta Syrek - dziennikarka od mnichów (Życia rysy/Jedynka)
Judyta Syrek i Leon Knabit na planie programu Sekrety mnichów
Judyta Syrek i Leon Knabit na planie programu "Sekrety mnichów"Foto: PAP/Patrycja Szczerbińska

Judyta Syrek wspólnie z ojcem Badenim napisała "Kobietę boską tajemnicę" i "Uwierzcie w koniec świata. Współczesne proroctwo o powtórnym przyjściu Chrystusa". Jest także autorką biografii ojca Badeniego pt. "Nie bój się żyć".

- O tej pierwszej książce pisała Małgorzata Kożuchowska, która stwierdziła, że ojciec Badeni to człowiek, przy którym kobieta nabiera pewności siebie, czuje się bardzo wartościowa. To chyba to, co ojciec Badeni robił z każdym człowiekiem, pomagał mu stawać się sobą i odkrywać Boga - mówiła Judyta Syrek.

Kolejnym mnichem, z którego dziennikarka spotkała na swojej zawodowej drodze, jest Leon Knabit, benedyktyn, z którym Syrek prowadzi program "Sekrety mnichów". Także o tej współpracy opowiada w audycji.

***

Tytuł audycji: Życia rysy w paśmie Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Judyta Syrek (autorka książek, dziennikarka, prowadząca program "Sekrety mnichów")

Data emisji: 21.05.2018

Godzina emisji: 20.11

mg

Czytaj także

Jak walczyć o prawdę we współczesnym świecie?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2018 18:24
Dziś w "Debacie" rozmawialiśmy o prawdzie w znaczeniu filozoficznym i religijnym oraz jej postrzeganiu i relatywizowaniu we współczesnym świecie. Gośćmi Wojciecha Dąbrowskiego byli Marcin Przeciszewski (Katolicka Agencja Informacyjna) i Tomasz Terlikowski (Telewizja Republika). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Media prywatne i publiczne - coraz niższe standardy?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 18:00
Na kwietniowej konferencji prasowej podkomisji smoleńskiej dziennikarz "Gazety Wyborczej” Wojciech Czuchnowski powiedział do Antoniego Macierewicza: "jest pan kłamcą i przestępcą". Jak stwierdził prowadzący "Debatę Jedynki", zachowanie to było "przejawem tego, co dzieje się z polskim dziennikarstwem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobre uczynki. Czyniąc dobro, zmieniamy siebie

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2018 15:00
19 maja obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków. W audycji rozmawiamy o tym, czy dobrym uczynkiem może być powstrzymanie się przed wybuchem złości albo zakupy w sklepie charytatywnym. Zastanawiamy się też, w jaki sposób dobro zmienia nie tylko świat, ale i nas samych.
rozwiń zwiń