Gołdap - jedyne takie miejsce na Warmii i Mazurach

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2016 12:00
- W całym regionie tylko u nas działa uzdrowisko: mazurskie tężnie solankowe, zdrój z pijalnią wód mineralnych i leczniczych, grota solna oraz mini tężnie czynne cały rok - mówi Jacek Morzy, wiceburmistrz Gołdapi.
Audio
  • Rozmowa z wiceburmistrzem Gołdapi Jackiem Morzym i przewodnikiem Ryszardem Dutkiewieczem (Jedynie takie miejsce/Jedynka)
  • Z wizytą w Muzeum Ziemi Gołdapskiej (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Krystian Brzostowski o warunkach dla narciarzy na Pięknej Górze w Gołdapi (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Z wizytą w Światowym Centrum Smakoszy Kartaczy (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Przewodnik Ryszard Dutkiewicz o wiaduktach w Stańczykach
  • Sława Tarasiewicz o gołdapskiej kuchni (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Rozmowa z Lucyną Goik – mistrzynią kartaczy (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Safari po gołdapsku (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Rozmowa z dyrektorem Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej Jaromirem Krajewskim i prezesem Gołdapskiej Rady Sportu Andrzejem Sokołowskim (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
Tężnie solankowe w Gołdapii
Tężnie solankowe w GołdapiiFoto: Tomasz Waszczuk/PAP

To właśnie to miasto - leżące w województwie warmińsko-mazurskim, tuż przy granicy z Rosją i Litwą - odwiedzili w sobotę (8.10) Robert Kilen i Monika Tarka. Na miejscu odkryli, że to nie tylko położone wśród jezior i lasów uzdrowisko oferujące dobrodziejstwa tężni solankowych, ale także... prężny ośrodek narciarski.

Ile metrów liczy najwyższe wzniesienie na terenie Mazur Garbatych, światowe centrum czego znajduje się w Gołdapii i jaki jest przepis na karmuszkę po gołdapsku, dowiesz się z nagrania audycji.


Robert Kilen na tle tężni solankowych w Gołdapi/fot. PR Robert Kilen na tle tężni solankowych w Gołdapi/fot. PR

***

Tytuł audycji: "Jedyne takie miejsce"

Prowadzą: Monika Tarka i Robert Kilen

Goście: Jacek Morzy (wiceburmistrz Gołdapi), Aleksandra Ratasiewicz (Muzeum Ziemi Gołdapskiej), Krystian Brzostowski (Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Piękna Góra Rudziewicz), Ryszard Dutkiewicz (przewodnik turystyczny), Sława Tarasiewicz (gospodarstwo "Trzy świerki"), Lucyna Goik (mistrzyni kartaczy), Ewa Borkowska-Wasilewska (panczenistka), Jaromir Krajewski (dyrektor Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej), Andrzej Sokołowski (prezes Gołdapskiej Rady Sportu)

Data emisji: 8.10.2016

Godzina emisji: 9-11

pg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poznając Polskę pieszo. "Nie przestaję się zachwycać"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 21:35
- Im więcej po Polsce wędrowałem, tym bardziej mnie ona zachwycała. Zdałem sobie sprawę, że świat, który znam jest piękny, ale nasz kraj w niczym mu nie ustępuje - podkreśla Kuba Terakowski - człowiek, który całą Polskę przeszedł wzdłuż i wszerz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia sułtanki z "Wspaniałego stulecia" to opowieść o piękności z Radruża

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2016 20:00
Postać, która ożyła na nowo dzięki serialowi "Wspaniałe stulecie" niezmiernie przypomina sułtankę pochodzącą z Radruża. - Dziś to niewielka miejscowość, przedzielona przez granicę. Po polskiej stronie została cerkiew z XVI wieku, z którą związana jest historia tzw. branki tatarskiej - opowiada Stanisław Piotr Makara, dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum w Wieliczce - majestat starej kopalni

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 13:20
Trasa muzealna w kopalni soli w Wieliczce właśnie świętuje swoje 50. urodziny. - Muzeum było niezwykle nowoczesne, jego twórca, Alfons Długosz, zadbał o atrakcyjną ekspozycję, a także o to, by były tam sala kinowa i kawiarnia - mówi Piotr Chwalba z muzeum.
rozwiń zwiń