X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dęblin - lotnicza stolica Polski

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2017 15:20
Wiele osób marzy o dostaniu się do szkoły w Dęblinie, jednak warunki które trzeba spędzić spełnić są bardzo wysokie. - Kandydat musi przejść badania w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej. To bardzo drobiazgowe badania, trwają 5 dni. Kandydat jest oceniany czy może pilotować samoloty odrzutowe, transportowe lub śmigłowce - wylicza Adam Wetoszka, prorektor Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych.
Audio
  • Dęblin - lotnicza stolica Polski (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Dęblin - lotnicza stolica Polski, cz.2 (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
Roman Czejarek
Roman CzejarekFoto: Polskie Radio

krajobraz free 1200.jpg
Jedyne takie miejsce - zapraszamy do podróży!

- Odwiedzimy słynną Szkołę Orląt, czyli Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych, z bliska zobaczymy skrzydlate maszyny i sprawdzimy, co trzeba zrobić, by zostać prawdziwym asem przestworzy, zajrzymy do 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie, porozmawiamy o planach Air Show 2018, spotkamy się z członkami Aeroklubu Orlęta, porozmawiamy o samolotach sportowych i zawodach modelarskich. Udowodnimy, że Dęblin to nie tylko "skrzydła", to także bogata historia, niezwykłe zabytki np. Twierdza Dęblin, Miasto-Irena oraz fantastyczne inicjatywy kulturalne i sportowe – zapraszał przed audycją Roman Czejarek

Jak wyglądają szkolenia pilotów? Czy malowanie paznokci przez kobiety w wojsku jest dopuszczone przez regulamin? Dlaczego w muzeum znajduje się... pas startowy? Skąd wzięła się nazwa Dęblin? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

Pałac Mniszchów w Dęblinie Pałac Mniszchów w Dęblinie

***

Tytuł audycji:   Jedyne takie miejsce

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: płk. Wojciech Pikuła (dowódca garnizonu 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie), płk. dr inż. Adam Wetoszka (prorektor Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych i prezes Aeroklubu), major rezerwy Jarosław Matyszczak (dyrektor Aeroklubu), ppłk. Sebastian Szabliński (Akademicki Ośrodek Szkolenia Lotnicznego), sierżant podchorąży Karol Lewandowski (student WSOSP), major Marek Przybyłowicz, major Grzegorz Banaś (piloci 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego), kapitan Magdalena Busz (rzecznik prasowy 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego), Jacek Zagożdżon (przewodnik Muzeum Sił Powietrznych), ppłk. Janusz Zajdzik (wiceprezes koła nr 17 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Dęblinie), Monika Bąkała (dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie), starszy chorąży sztabowy Karol Belt (asystent kapelmistrza Orkiestry Wojskowej w Dęblinie), Jerzy Trzaskowski (prezes Nadwiślańskiego Stowarzyszenia Historii Militarnej), Sławomir Ojrzyński (dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Dęblinie), Adam Filipek (Forca Club MMA), Sebastian Skóra (Dębliński Bieg Uliczny), Sebastian Skóra (Dęblińskie Integracyjne Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Dison" oraz Stowarzyszenie Sportowe "Orlęta")

Data emisji: 25.03.2017

Godzina emisji: 9.10-11.00 , 14.12-15.00

gs/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szlakiem Piastów do Szklarskiej Poręby

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 15:00
W weekend w Szklarskiej Porębie odbywa się najstarsza i największa w Polsce impreza narciarska. Jak co roku nie zabrakło tam radiowej Jedynki!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ptaszkowa - kolej, sport i śpiew

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2017 13:00
- Sam środek polskich Karpat u stóp Jaworza, mała wieś, której początki sięgają 1336 roku. Jednak wójt zgubił akt lokacyjny, który musiał być nadany ponownie, dzięki czemu wieś otrzymała go z rąk samego króla Kazimierza Wielkiego - mówił zapraszając na audycję Roman Czejarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głogówek. To tu Beethoven pracował nad słynną V symfonią

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 11:50
To właśnie w Zamku Oppersdorffów Ludwig van Beethoven tworzył swą słynną V symfonię. To stąd król Jan Kazimierz rządził krajem. Monika Tarka i Robert Kilen odwiedzili Głogówek, jedno z najstarszych i najciekawszych miast na Opolszczyźnie.
rozwiń zwiń