X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Żyrardów - miasto zbudowane z milionów cegieł

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 14:53
- Jesteśmy na Mazowszu, ale w miejscu wyjątkowym. Drugiego takiego miasta o takiej architekturze tutaj nie ma. To unikat w tej części Polski, ale też unikat na skalę europejską - mówili zapraszając do podróży Monika Tarka i Robert Kilen  
Audio
  • Żyrardów - unikat w skali Europy (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Żyrardów - unikat w skali Europy (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
Kościół Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie
Kościół Matki Bożej Pocieszenia w ŻyrardowieFoto: Robert Kilen/Polskie Radio

Dziennikarze Jedynki nie tyko zapraszają na długi spacer ulicami Żyrardowa – miasta słynącego z produkcji lnu, ale też próbują wniknąć w jego tajemnice. Czy to prawda, że w Żyrardowie miał miejsce pierwszy na naszych ziemiach strajk powszechny? Dlaczego kościół ma wspaniały dzwon, który nie dzwoni? Skąd wędrują łosie spod Żyrardowa i jak gra się na łyżkach? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której zdradzamy jak wykorzystać len dbając o cerę, ale także zdradzamy jaki związek z nagrodą Nobla dla Marii Skłodowskiej-Curie ma zakład poprawczy znajdujący się pod Żyrardowem. 

***

Audycja "Jedyne takie miejsce" ukazuje piękno Polski. Dziennikarze Radiowej Jedynki: Roman Czejarek, Monika Tarka i Robert Kilen odwiedzają co tydzień miejsca jeszcze nieodkryte, bądź te, które nie wiadomo czemu zostały zapomniane. W programie nie brakuje wędrówek ciekawymi szlakami turystycznymi, rozmów z ludźmi, którzy dzielą się ze słuchaczami swoimi pasjami i miłością do miejsca, w którym żyją. Warto włączyć Jedynkę w sobotę o 9.00 rano, żeby przekonać się, jak inspirujący i fascynujący jest nasz kraj, jak bogatą mamy historię i jak wiele można "zobaczyć", słuchając radia. 


Wąchock_1200.jpg
Wąchock to nie tylko aleja humoru

***

Tytuł audycji: Jedyne takie miejsce

Prowadzą: Monika Tarka i Robert Kilen

Goście: Wojciech Lis (przewodnik), ksiądz Adam Bednarczyk (probosz parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie), Wojciech Jasiński (Prezydent Miasta Żyrardowa), Jacek Czubak (prezes Stowarzyszenia Fabryka Feniksa), Barbara Rzeczyńska (etnograf), Anna Dubieniecka (inicjatorka akcji "Odblokuj") zespół Comparsa, Krzysztof Gwiazda (śpiewak, pedagog), Tomasz Gwiazda, Justyna Boczkowska, Longina Kroć (dyrektor policealnej szkoły medycznej), Wiesław Tupaczewski (Założyciel kabaretu OT.TO), Grzegorz Kosowski, Agnieszka Roszkowska, Zenon Budkiewicz (dyrektor Domu Pracy Twórczej), Krzysztof Grzybowski (nadleśniczy z Nadleśnictwa Radziwiłów), Małgorzata Kowalska-Walczak (inżynier nadzoru), Anita Patejuk (Lniany zaułek), zespół Szałaputy,  Aleksandra Rudzińska (opiekunka zespołu Szałaputy), Jacek Grzonkowski (Urząd Miasta Żyrardowa), Katarzyna Niewczas

Data emisji: 20.05.201

Godzina emisji: 9.14, 14.12

gs/zi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radiowa Jedynka przywitała długi weekend w Nidzicy

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2017 12:30
W sobotę, w ramach audycji "Jedyne takie miejsce" Monika Tarka i Robert Kilen odwiedzili Nidzicę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Swobnica - mała wieś bogata w atrakcje

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 12:43
W ramach audycji "Jedyne takie miejsce" Roman Czejarek tym razem odwiedził Swobnicę – jedno z ciekawszych miejsc w województwie zachodniopomorskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Susz na Pojezierzu Iławskim. Cała masa atrakcji!

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 14:00
W ramach audycji "Jedyne takie miejsce" Roman Czejarek odwiedził miejscowość Susz w województwie warmińsko-mazurskim.
rozwiń zwiń