X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szklarska Poręba minerałową stolicą Polski

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2018 16:33
Czego tam nie ma? Opale, złoto, pierwiastki rzadkie. Ponoć po ulewnych deszczach można wzdłuż szlaków natknąć się na cenne znalezisko. W audycji "Jedyne takie miejsce" zawitaliśmy do Szklarskiej Poręby, która jest też polskim biegunem zimna.
Audio
  • Szklarska Poręba - Jedyne takie miejsce (Jedynka) cz. 1
  • Szklarska Poręba - Jedyne takie miejsce (Jedynka) cz. 2
  • Szklarska Poręba - Jedyne takie miejsce (Jedynka) cz. 3
Monika Tarka i Robert Kilen na zamku Chojnik koło Szklarskiej Poręby
Monika Tarka i Robert Kilen na zamku Chojnik koło Szklarskiej PorębyFoto: Polskie Radio

Zapraszamy na wycieczkę do wyjątkowych schronisk m.in Chatki Górzystów, w której do dziś nie ma prądu. Spotykamy się z Robaczkiem, który zaprasza na pyszne ciasta. Elektryzujące są odwiedziny w Muzeum Energetyki i wędrówka szlakiem Walończyków, dawnych geologów, którzy na podstawie koloru jesiennych liści potrafili określić gdzie i jakie minerały np. miedź można znaleźć.

Badamy też tajemnice z przeszłości. Ponoć w Górach Izerskich przed końcem wojny Niemcy ukryli w sztolniach cenne skarby, sztolnie zamknęli na potężne wrota i wejście wysadzili. Nie przeżył nikt, kto by wiedział, gdzie to jest. A dlaczego akurat w Karkonoszach i Górach Izerskich? Skad wzięło się powiedzenie "liczyrzepa"? Na czy polegała katastrofa ekologiczna w latach 80-tych?

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Jedyne takie miejsce

Prowadzą: Monika Tarka i Robert Kilen

Goście: dr Przemysław Wiater (historyk sztuki, kustosz dyplomowany, pracownik oddziału Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze),
Grzegorz Sokolińskim (przewodnik), Wiesława Polańska (schronisko Chatka Górzystów w Górach Izerskich), Arkadiusz Wichniak (były burmistrz Szklarskiej Poręby), Andrzej Ciosański (kasztelan na Zamku Chojnik), Zyta Bałazy (były nadleśniczy Nadleśnictwa Szklarska Poręba), Jerzy Majdan (nadleśniczy Nadleśnictwa Szklarska Poręba), Leszek Kosiorowski (o astrościeżce w Jakuszycach), Zbigniew Jaworski i Andrzej Wojciechowski (Stowarzyszenie Elektryków Polskiech), Andrzej Kochyt (mistrz pieczenia ciast), Jerzy Borys (Szkoła Górska "Quasar"), Bartosz Browarny (Huta Szkła "Julia" w Piechowicach), Sławomir Stankiewicz (instruktor rakiet śnieżnych), Robert Pawłowski (przewodnik w Walońskim Tyglu)

Data emisji: 3.03.2018

Godziny emisji: 9.10-12.00

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szlakiem Piastów do Szklarskiej Poręby

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 15:00
W weekend w Szklarskiej Porębie odbywa się najstarsza i największa w Polsce impreza narciarska. Jak co roku nie zabrakło tam radiowej Jedynki!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burmistrz Szklarskiej Poręby: jesteśmy stolicą Biegu Piastów

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 09:51
- Chcemy, by Polana Jakuszycka stała się światowym ośrodkiem narciarstwa biegowego - stwierdził na antenie Jedynki burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatni Bieg Piastów w takiej formie

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2018 08:32
Jak co roku Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie jest miejscem słynnej imprezy rekreacyjno-sportowej. W tym roku bieg wystartował już 42. raz. - Ojców tego sukcesu jest wielu, ja byłem tylko przedstawicielem - mówi skromnie Julian Gozdowski, pomysłodawca biegu.
rozwiń zwiń